Požrtvovalni Kopi je v 59. minuti za golom gostov preprečil prepovedani strel, zadržal plošček, kar je pripeljalo do prvega gola Drewiskieja v Ligi NHL. Foto: Reuters
Anže Kopitar ( LA Kings)
Anže Kopitar je na prvih dveh tekmah zbral že pet točk (2 gola in 3 podaje). Foto: Reuters
Daniel Alfredsson in Jonas Gustavsson
Daniel Alfredsson je izkoristil kazenski strel in premagal rojaka Jonasa Gustavssona ter Ottawi priigral zmago nad sosednjim Torontom. Foto: Reuters
Aleks Ovečkin
Aleksander Ovečkin je na treh tekmah zbral že 9 točka (5 golov in 4 podaje), a tokrat odhaja poražen iz Philadephie. Foto: Reuters
Aleš Hemsky in Marty Turco
Aleš Hemsky je v 'loteriji' ukanil Martyja Turca in poskrbel za dve točki Edmontona proti Dallasu. Foto: Reuters
Kopitarjev gol proti San Joseju

Kingsi so po zaslugi vratarja Jonathana Quicka prevladovali v prvi polovici tekme, v 33. minuti je Kopi z izjemnim golom iz zapestja povišal na 4:0. Menjava Jevgenija Nabokova in nepotrebne kazni gostiteljev so vrnile Sharkse v igro, ki so dosegli zaporedoma kar štiri gole ob številčni premoči.

Izenačenju sledil "avtogol" Sharksov
A že pol minute po izenačenju Danyja Heatleyja (njegov prvi gol v dresu San Joseja) v 55. minuti je sledila hladna prha za goste - Teddy Purcell je podal v sredino in plošček se je po odboju znašel v mreži Nemca Thomasa Greissa. Kopitar je v predzadnji minuti dodal piko na i, ko je odvzel plošček in omogočil Davisu Drewiskieju, da postavi končni izid.

Kopi na klop poslal Nabokova
Vrhunec večera v Staples Centru je bila igra 4 na 4 sredi 2. tretjine, ko so Kralji dosegli dva čudovita gola. Najprej je Jack Johnson po podaji Michala Handzuša v zraku (!) preusmeril plošček v mrežo. Slabo minuto pozneje pa je Kopitar s strelom iz zapestja s strani zadel sam zgornji kot vrat Nabokova, čeprav je imel ta povsem neoviran pogled na Slovenca in njegov strel. Takoj zatem je sloviti kazahstanski Rus odšel na klop, Kingsi pa so začeli grešiti in Morski psi so prek "power playa" poskrbeli za dramatičen konec.

Pred tremi debitiral v NHL-u
Kopitar je bil za predstavo nagrajen kot prva "zvezda" tekme, s skupno 5 točkami pa si deli visoko 7. mesto na listi strelcev. "V soboto nismo odigrali ravno najboljše tekme. Lepo je, da smo se pobrali, posebej še proti takšnemu moštvu, kot je San Jose," je bil zadovoljen 22-letni Hrušičan in prvi adut Los Angelesa, ki je v Ligi NHL debitiral točno pred tremi leti.

Skalp Capitalsov za rojstni dan
Danny Briere
je na svoj 32. rojstni dan v podaljšku odločil razburljivi obračun med Philadelphio in Washingtonom (6:5). Po 1. tretjini brez golov jih je v drugem delu padlo kar sedem, Mike Richards je dosegel drugi hat-trick kariere, na drugi strani sta po dva gola dosegla dva Aleksandra - Semin in Ovečkin.