Prizor, ki najbolje opiše 2. tekmo serije med San Josejem in Los Angelesom, ki je z gladkih 4:0 pripadla gostom. Foto: Reuters
Patrick Marleau in Drew Doughty
Drew Doughty, ki je bil lani presenetljivo celo finalist izbora za najboljšega branilca lige, ima za seboj bolj povprečno sezono, kar pa je že začel popravljati v končnici. Foto: Reuters
Tim Thomas in Montreal Canadiensi
Bostonski Kosmatinci so v svoji bogati zgodovini v končnicah že 26-krat zaostajali z 0:2, niti enkrat pa se niso vrnili in dobili serije. Foto: Reuters
Gol Brierja proti Buffalu
Danny Briere je na koncu zmagoviti gol proti svojemu nekdanjemu moštvu dosegel tako, da ga je strel Scotta Hartnella, ki bi zgrešil vrata, zadel v drsalko in se preusmeril v mrežo gostov. Foto: Reuters
Taylor Pyatt in Jimmy Howard
Vse glasnejše so govorice, da bo vodstvo lige NHL, ki je trenutni lastnik Phoenixa, po izpadu Kojotov iz letošnje končnice, oznanilo, da se bo moštvo po 15 letih vrnilo v Winnipeg. Foto: Reuters

Kralji so po uvodnem porazu v podaljšku in suspenzu Jarretu Stollu strnili svoje vrste, v San Jose jih je prišel bodrit tudi poškodovani 1. center in strelec Anže Kopitar.

Branilcema se je odprlo ob 5 na 4
Gostom je po dolgem času stekel "power-play" in branilca Jack Johnson ter Doughty sta sredi 1. tretjine zabila dva gola. Vratar Jonathan Quick (34 obramb) je uspešno poveljeval obrambi, ki je dopuščala le manj nevarne strele s strani in razdalje.

20-letnik do zasluženega gola
Prvi branilec Kingsov je popoln nadzor nad tekmo potrdil z golom v 36. minuti, ko je z zadetkom končal sicer ponesrečeni protinapad 4 na 2. V nadaljevanju so Sharksi streljali z vseh položajev, a je obramba nasprotnikov zdržala. Visoko zmago in izenačenje serije je na začetku 3. tretjine potrdil 20-letni Kyle Clifford, ki je nadgradil izvrstno delo napada Clifford - Richardson - Simmonds.

Bo pobuda ostala v rokah Kraljev?
Prav pri vseh štirih golih je bil vpleten Doughty, ki je goloma dodal še dve podaji, vratar Quick pa je po l. 2002 postal prvi vratar LA-ja s "shutoutom". "Po napaki na prvi tekmi sem bil kar razburjen. Zagotovo sem se želel odkupiti in mislim, da sem danes odigral dobro tekmo. Zdaj se resnično veselimo, da prenesemo to pobudo v LA," je razmišljal junak 2. tekme. Serija kalifonijskih tekmecev se zdaj seli v Los Angeles, kjer bo 3. tekma v torek.

Dacjuk - Doan 4:3
Gol in tri podaje ter predvsem izredna akcija ob koncu 1. tretjine pa je bil iztržek Dacjuka, ki je Detroit proti Phoenixu popeljal do vodstva v seriji z 2:0. Rdeča krila so pod vodstvom domiselnega Rusa povedla že s 4:0, ko so se gostje iz Arizone vrnili v igro s tremi goli, ki so jih dosegli ob številčni premoči, kapetan Shane Doan pa je dosegel dva gola in podajo. Ravno "power-play" je bil usoden za Kojote na 1. tekmi, tokrat pa jih je vrnil v igro, a izenačenja na razburljvi tekmi ni bilo.

Dve tekmi kazni za Racmana Ryana
Zaradi nevarne igre je bil napadalec Anaheima Bobby Ryan suspendiran za dve tekmi. Zvezdnik Racmanov je na 2. tekmi serije z Nashvillom v boju za plošček namerno z drsalko pohodil gleženj branilca Jonathana Bluma, ki pa jo je odnesel brez poškodbe.

Letalci po menjavi vratarja poleteli
Še dva gola več sta padla v Philadelphii, kjer so Letalci po menjavi vratarja Sergeja Bobrovskega z Brianom Boucherjem (20 obramb) le našli izgubljeno samozavest in začeli igrati tudi v napadu. Po pestri 1. tretjini, ki se je končala s 3:3, je odločitev padla med 34. in 36. minuto, ko sta zadela Vile Leino in Danny Briere, ki se je med zvezdnike lige NHL prebil v dresu Sabelj.

Thomasu redni del, Priceu pa končnica?
V klasičnem obračunu Bostona in Montreala so še drugič v gosteh slavili Canadiensi, ki so že po 140 sekundah igre vodili z 2:0 (Cammalleri in Darche). Po zadetku upanja Patrica Bergerona, je "habsom" prednost dveh golov znova priigral švicarski branilec Yannick Weber. Prva zvezda tekme je bil znova vratar Carey Price (34 obramb), ki je znova dobil dvoboj s Timom Thomasom. Bruinsi so igrali brez kapetana Zdena Chare, ki je imel zadnje dni težave zaradi dehidriranosti.