Ob podaji je Anže Kopitar tokrat v 20 minutah igre sprožil dva strela v okvir vrat, enkrat je bil blokiran, dvakrat pa je bil nenatančen, ob tem pa je dobil 8 od 17 sodniških metov. Foto: EPA
Jamie Langenbrunner (Dallas Stars) s sinom in hčerko
Od tisočih tekem je kapetan olimpijske reprezentance ZDA 436 odigral v dresu Dallasa, 564 pa v dresu New Jerseyja. Dvakratni zmagovalec Stanleyjevega pokala (1999 in 2003) je ob tem zbral 621 točk (233+388). Foto: Reuters
Zdeno Chara (Boston Bruins)
Slovaški velikan Zdeno Chara je prvi gol dosegel, potem ko je odsedel 2-minutno kazen, nato je bil uspešen ob dveh igralcih več, za konec pa še ob igralcu več. Foto: Reuters
PK Subban (Montreal Canadiens)
Nadarjeni mladi branilec PK Subban, ki je zaradi svojega samozavestnega pristopa tudi močno kritiziran, je v 2. minuti podaljška odločil kanadski obračun med Canadiensi in Calgaryjem (5:4). Foto: Reuters

Moštvo Anžeta Kopitarja je na koncu pritisnilo za izenačenje in zaigralo brez vratarja. Skrajna poteza je skorajda obrodila sadove, ko je po gneči pred vrati Karija Lehtonena (26 obramb) plošček za nekaj sekund obležal na sami črti gola. Branilec Jeff Wojwitka ga je ob izbijanju v zadnjem trenutku pokril z rokavico, kar je prineslo gostom kazenski strel. Kralji so za izvajalca izbrali Jacka Johnsona, ki pa mu je finski vratar zaprl vse poti in Zvezde so po petih domačih porazih z LA-jem le prišle do zmage proti divizijskim tekmecem.

Vrhunce tekme Dallas - Los Angeles si oglejte v videu na dnu novice.

Odločil Richards ob igralcu več
Gostje so prvi zadeli: Kopitar je dobil sodniški met, Justin Williams pa je podal pred vrata, pri čemer je zadel nasprotnega branilca. Gostitelji so preobrat uprizorili sredi 2. tretjine, ko so zaporedoma izkoristili dva "power playa". Prvi center Brad Richards je obakrat podelil dve kirurški podaji - prvo je v mrežo preusmeril Loui Eriksson, drugo pa jubilant Langebrunner, ki se je pred kratkim v menjavi z New Jerseyjem vrnil v Dallas, kjer je tudi začel svojo kariero.

Kopi: To ni in ni dovolj!
"Če pogledamo vseh 60 minut, nismo zadosti napadali. Da, pritisnili smo na koncu, toda to ni dovolj. To ni in ni dovolj! Zagotovo smo imeli priložnost s kazenskim strelom, toda tekma ni bila izgubljena takrat," je bil po tekmi zelo razočaran Kopitar, katerega moštvo je na zadnjih 10 tekmah osvojilo le šest točk in je daleč od predstav z začetka sezone.

Zvezde blestijo, Kralji upajo
Dallas, ki je izgubil prvi dve letošnji srečanji s Kingsi, je utrdil presenetljivo vodstvo v Pacifiški diviziji, kjer ima pred drugim Phoenixom udobnih šest točk prednosti. Los Angeles, ki ga na naslednjih 15 tekmah čaka kar 12 gostovanj, na zadnjem mestu divizije za Starsi zaostaja že za 12 točk, medtem ko jih kot 11. moštvo Zzahodne konference od 8. Colorada ločijo le tri točke.

Na 893. tekmi prvič zadel trikrat
Na dan Martina Luthra Kings je zablestel Boston, ki je s kar 7:0 razbil v zadnjih tednih vročo Carolino. Vratar Tim Thomas (1,82 GAA; 94,4 %) je sedmič letos ohranil mrežo nedotaknjeno, s čimer je najboljši v ligi, a tokrat je vlogo junaka prepustil kapetanu Bruinsov Zdenu Chari. Slovaški dvometraš je s svojim značilnim topovskim udarcem zabil tri gole, kar je branilčev prvi hat-trick v 13-letni karieri v Ligi NHL.