Anže Kopitar je prvič v karieri dosegel 80 točk v sezoni. Foto: Reuters
Jevgenij Nabokov
San Jose je v derbiju Zahoda premagal Vancouver s 4:2 in s tem spet prevzel vodstvo v konferenci. Foto: Reuters
Hokejisti Caroline
Hokejisti Caroline se veselijo 35. zmage v sezoni. Foto: Reuters

Kralje je po podaji Kopitarja zadel Drew Doughty. Ko je Jack Johnson v 50. minuti podvojil vodstvo, so gledalci v Staples Centru mislili, da je vsega konec, a sta Matthew Lombardi in Taylor Pyatt izid hitro izenačila. Michal Handzuš je tik pred koncem rednega dela imel možnost za domačo zmago, a se je njegov strel odbil od vratnice.

Kopitar še osmič letos zadel kazenski strel
V zadnji minuti podaljška je imel Anže Kopitar izrazito priložnost, a je strel njegov nekdanji soigralec Jason LaBarbera ubranil. Loterijo je kot po navadi odprl prav Kopitar, ki je vratarja ukanil s strelom po tleh (letos ima odlično razmerje strelov 8/16). V zadnji seriji kazenskih strelov je izenačil Radim Vrbata, dve točki pa je Kojotom zagotovil Adrian Aucoin. Slednji je letos v kazenskih strelih dosegel šesti gol, prav vsi pa vedno odločili zmagovalca!

Smyth: "Moramo igrati še bolje"
"Phoenix je res zrelo in odlično moštvo. Odlično so se vrnili igro in osvojili obe točki. Sami moramo igrati bolje, vsako izmeno, vsako tretjino lahko igramo še bolje in morali bomo, če želimo odigrati uspešno končnico," je razlagal veteran Ryan Smyth, ki je v 50. minuti Johnsonu podal za gol.

S štirimi točkami spet proti Phoenixu
Kralji so na lestvici Zahodne konference vseeno skočili na peto mesto. V primeru zmage na zadnjih dveh tekmah (doma Edmonton, v gosteh Colorado) jih v končnici čaka prav Phoenix. "To je tisti del sezone, ko vsak želi doseči svoje cilje. Mi želimo osvojiti peto mesto, zato bomo skušali dobiti zadnji dve tekmi. Tega smo prav gotovo zmožni," zrelo razmišlja Kopitar.