Anže Kopitar je podal za vodstvo Los Angelesa z 2:0 in je redni del končal s 74 točkami. Foto: Reuters
Aleksander Ovečkin
Washington je z 1:5 zmagal v St. Louisu, pri čemer je Aleksander Ovečkin dosegel tri zadetke. Ekipo iz prestolnice čaka danes za konec rednega dela še dvoboj proti Anaheimu. Foto: Reuters
Boston Bruins - Ottawa Senators
Boston je v soboto popoldne grdo razočaral navijače, ko je doma izgubil z odpisano Ottawo s kar 1:6, s čimer so ostali brez končnice. Foto: Reuters
Philadelphia Flyers
Philadelphia Flyers se je kot zadnji. 16., klub zagotovil nastop v letošnjih bojih za Stanleyjev pokal. V soboto so doma dobili "bitko za Pennsylvanio" proti Pittsburghu s 3:1 in osvojili 8. mesto Vzhodne konference. Foto: Reuters
Detroit Red Wings - NY Rangers
Detroit je sicer izgubil pri NY Rangersih z 2:3, a se je kljub temu že 25. zapored uvrstil v končnico, s čimer je še podaljšal rekordni niz v severnoameriškem športu. Foto: Reuters
Dallas Stars
Dallas je prvi nosilec končnice v Zahodni konferenci. V 1. krogu se bodo Teksašani pomerili z Minnesoto, klubom iz zvezne države, kjer so se sicer leta 1967 rodile Zvezde, a so se nato leta 1993 preselile na jug ZDA. Foto: Reuters
Patrick Kane (Chicago Blackhawks)
Patrick Kane je kot najučinkovitejši igralec lige končal redni del sezone s 106 točkami (46 golov in 60 podaj), s čimer bo postal sploh prvi Američan s strelsko krono, bržkone pa bo nagrajen tudi z nazivom najkoristnejšega igralca sezone 2015/16. Foto: Reuters
Los Angeles Kings
Boj za Stanleyjev pokal se bo začel v sredo (po slovensko v noči na četrtek), v zadnjih štirih letih pa sta ga izmenično osvajala in dvigovala Chicago in Los Angeles. Foto: Reuters

Tyler Toffoli, Tanner Pearson in Andy Andreoff so poskrbeli, da so Kralji po dobrih šestih minutah druge tretjine povsem prevladovali, pri čemer je Anže Kopitar podal za vodstvo 2:0, kar je bila njegova 74. točka sezone (na lestvici najučinkovitejših igralcev sezone je enajsti). Toda gostje so se vrnili in do konca druge tretjine znižali na 3:2 V zadnji tretjini je za podaljšek zadel Blake Wheeler.

Kopitar je imel izjemno priložnost v petminutnem dodatku, vendar se je izkazal vratar Ondrej Pavelec. Pri loteriji s kazenskih strelov je Kopitar poskusil v prvi seriji in ni bil uspešen. Dvoboj je odločil Mark Scheifele v drugi seriji.

Nashville ali San Jose?
V rednem delu sezone sta ostali le še dve tekmi. Za Los Angeles bo pomembno, kako bo danes Anaheim igral v Washingtonu. Če bo zmagal, bo Anaheim postal zmagovalec Pacifiške divizije, kar pomeni, da bo v prvem krogu končnice igral z Nashvillom, Los Angeles pa s San Josejem, s katerim imajo Kralji dobre izkušnje. Če bo na lestvici ostalo tako, kot je zdaj (da bo torej LA prvi v Pacifiški diviziji), bo Kopitarjeva ekipa boje za Stanleyjev pokal začela z Nashvillom.

Dallas je s 3:2 premagal Nashville in si prislužil vlogo prvega nosilca na Zahodu. S hat-trickom je najbolj blestel Jason Spezza, ki je minuto pred koncem dosegel tudi edini gol v zadnji tretjini. Anti Niemi je ubranil 28 strelov. Dallas bo v končnici za uvod igral z Minnesoto.

Ovečkin s hat-trickom do 50. gola sezone
Na Vzhodu je v troboju Boston-Detroit-Philadelphia krajšo potegnil Boston, ki ga tako ne bo v končnici. Boston je doma kar z 1:6 izgubil z Ottawo. Detroit se je, čeprav je bil neuspešen proti New York Rangersem 3:2), že petindvajsetič zapored prebil v končnico, kar je nov rekord.

Washington, najuspešnejša ekipa sezone, je St. Louis v gosteh razbil z 1:5. Aleksandru Ovečkinu je uspel hat-trick in je tretjo sezono zapored zabil vsaj 50 golov. V nedeljo sta v Ligi NHL še zadnji tekmi rednega dela, ko bodo postali znani še preostali štirje pari 1. kroga, sama končnica pa se bo s prvimi tekmami začela v sredo, 13. aprila.