Anže Kopitar je podal za prvi in zadnji zadetek na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Justin Williams
Justin Williams je imel lani veliko težav s poškodbami, tako je na 49 tekmah dosegel 'le' deset zadetkov. Letos je že pri sedmici. Foto: EPA
Jimmy Howard
Detroit je premagal Edmonton s 6:2. Jimmy Howard je za zmagovalce ustavil 23 strelov. Foto: Reuters
Mario Bliznak
Vancouver je v gosteh premagal Ottawo s 6:2. Mario Bliznak je v 57. minuti dosegel svoj prvi gol v Ligi NHL, s katerim so Canucksi povedli s 6:1. Foto: Reuters
Hokejisti Montreala
Hokejisti Montreala so še četrtič zapored v gosteh premagali Boston. Foto: Reuters

Živčno tekmo je v 47. minuti na stran Kraljev prevesil Justin Williams, ki je zadel ob igri z igralcem več. Zmago je slabe tri minute pred koncem potrdil Jack Johnson, ki je ob vnovičnem "power playu" dosegel prvi zadetek v sezoni.

Vabljeni k ogledu:
- Vrhunci tekme LA - Dallas

Rekord bodo lovili v soboto
Kralji so sedem domačih tekem dobili le še na začetku sezon 1975/1976 in 1980/1981, rekord pa lahko porušijo v soboto, ko bodo v Staples Centru gostili skromne NY Islanderse. Slednji so na 16 tekmah zmagali le štirikrat, izgubili pa so kar na zadnjih devetih tekmah!

Novi podaji Kopitarja
Anže Kopitar
je na ledeni ploskvi preživel 25 minut, v katerih je štirikrat streljal (dvakrat v okvir vrat). S podajo je sodeloval pri prvem in zadnjem zadetku na tekmi. Na 14 tekmah je dosegel 13 točk (4 zadetki in 9 podaj). "Nobena ekipa v Staples Center ne prihaja z mislijo na lahko tekmo. Pogled na lestvico priča našio kvaliteto. Na faktor presenečenja ne moremo več zmagovati, zato moramo res na vsaki tekmi dati vse od sebe. Zaenkrat nam to uspeva," je zadovoljno razlagal kapetan Dustin Brown.

Semin v nekaj minutah dosegel štiri točke
Washington je v domači dvorani ugnal Tampo Bay s 6:3. Na začetku zadnje tretjine je Ryan Malone izenačil na 2:2, nato je na sceno stopil Aleksander Semin, ki je v razmaku 15 minut dosegel hat-trick in še eno podajo in Capitalsom priboril že 12. zmago v sezoni. Tekmo je tako končal kar pri petih točkah (trije zadetki in dve podaji).

Njegova igra se ni spremenila
"Nič posebnega se ne dogaja. Igral sem tako kot vsako drugo tekmo. Resda sem dosegel pet točk, a bistvo je, da smo zmagali," je skromno s pomočjo prevajalca razkril Semin.

Golf in kar osem zadetkov
Najvišjo zmago dneva je dosegla Philadelphia, ki je v gosteh "razmontirala" Carolino z 8:1. Trener Letalcev Peter Laviolette je pred prihodom v Philadelphio pet let treniral prav Carolino. Ker so imeli njegovi varovanci tridnevni premor, jih je skušal razvedriti z igranjem golfa. Sprostitev je očitno najbolje delovala na Jeffa Carterja, ki je drugič v karieri dosegel hat-trick. "Če nam bo to pomagalo, da bomo vedno dosegli po osem golov, moramo očitno vsak teden igrati golf," se je šalil Carter.