Jason LaBarbera in Rob Blake slavita tretjo zaporedno zmago Los Angelesa, ki je v letošnji seriji proti Edmontonu v zmagah povedel z 2:1. Foto: Reuters
Kyle Calder
Kyle Calder je na vrata Edmontona poslal dva strela. Foto: Reuters

Kralji so po osmih zaporednih porazih zdaj nanizali razmerje 6 zmag in 2 porazov. Prvi zadetek je padel v 5. minuti, ko je Anže Kopitar tik ob vratnici opazil prostega Patricka O'Sullivana, ki je dosegel 12. zadetek v sezoni.

Visnovsky na pravem mestu
Vodstvo Kraljev je na začetku 2. tretjine s svojim 23. zadetkom v sezoni povišal prvi strelec med Kralji Dustin Brown. Vse je bilo odločeno na začetku zadnje tretjine, ko je Kopitar sprožil nevaren strel, odbiti plošček pa je v mrežo pospravil Lubomir Visnovsky.

"Danes smo odigrali zelo dobro tekmo. Igrali smo zelo napadalno in nasprotni obrambi povzročali ogromno težav," je ponosno razlagal trener LA-ja Marc Crawford in končal v optimističnem tonu: "Mislim, da smo zdaj na pravi poti."

Kopitar izbran za igralca tekme
Anže Kopitar je na svoji 47. tekmi v sezoni na nasprotna vrata sprožil dva strela in bil tudi izbran za igralca tekme. 20-letni Hrušičan ima 44 točk (18 zadetkov in 26 podaj). Po izboru na tekmo vseh zvezd je na treh tekmah dosegel štiri točke.

Proti Edmontonu pridno zbira točke
Naftarji Kopitarju očitno zelo "dišijo", saj je (odkar igra v Ligi NHL) na šestih tekmah zbral osem točk in ima razmerje plus/minus kar +7, kar je največ od vseh moštev proti katerim je zaigral. Najslabše razmerje (-9) ima sicer proti Phoenixu.

Visok poraz Detroita
Najboljša ekipa v ligi Detroit je doma izgubil proti Atlanti kar z 1:5. Razmerje v strelih je bilo sicer 47:25 za gostitelje.