Anže Kopitar se je na začetku tekme sam znašel pred Huetom, ki pa je njegov strel obranil. Pri izvajanju kazenskih strelov pa je kot zmagovalec iz dvoboja šel Kopitar. Foto: EPA
Jack Johnson
Kopitar je pri kazenskih strelih zadel po tleh, Jack Johnson pa je plošček v mrežo spravil po zraku. Foto: EPA
Marian Hossa
Marian Hossa se tokrat v dresu Chicaga ni naigral. Foto: EPA
Sydney Crosby
Sydney Crosby je bil četrtič v karieri obkrožen s številnimi kapami, ki pomenijo, da je igralec dosegel tri zadetke. Foto: EPA
Aleksander Ovečkin
Prebuja se tudi Aleksander Ovečkin. Ruski as je pri zmagi proti Montrealu dosegel gol in podajo. Pri kazenskem strelu je bil sicer neuspešen. Tam sta zmago prinesla vratar Semjon Varlamov in edini strelec Nicklas Backström. Foto: Reuters

To je bil obračun dveh ekip, ki nasprotniku "dovolita" najmanj strelov na lastna vrata - Chicago jih v povprečju dovoli 24,2, Los Angeles pa 26,3. Staples Center je prvi na noge dvignil Wayne Simmonds, ki je po uigrani akciji zadel v 23. minuti. Mladi napadalec se je zadetka veselil še na tretji zaporedni tekmi.

Chicago izenačil v "powerplayju"
V zadnji tretjini so Blackhawksi pritisnili (razmerje v strelih 12:6). Do izenačenja so prišli v 47. minuti, ko je Jonathan Toews kronal prednost igralca več.

Odločili Kopitar, Johnson in Quick
V podaljšku bi lahko odločil Simmonds, a se je njegov strel od lovilke Cristobala Hueta odbil v prečko in nazaj v polje. Pri kazenskih strelih je kot prvi nastopil Anže Kopitar, ki je najprej Hueta "raztegnil", nato pa mu plošček poslal med nogama. Podobno uspešen je bil tudi Jack Johnson, na drugi strani pa je Jonathan Quick zaustavil poskusa Toewsa in Patricka Kana.

Na zadnjih devetih tekmah Kopi brez zadetka
Kopitar je na ledeni ploskvi drsal dobrih 22 minut, v katerih je sprožil dva strela v okvir vrat. Najlepšo priložnost za zadetek je imel na samem začetku tekme, ko se je v protinapadu sam znašel pred Huetom, ki pa je strel ubranil. Slovenski reprezentant ostaja pri 14 zadetkih in 33 točkah. Zadetka ni dosegel na zadnjih devetih tekmah.

Crosby drugič v sezoni dosegel hat-trick
Junak 13 sobotnih tekem je bil sicer Sydney Crosby, ki je pri zmagi Pittsburgha proti NY Rangersom z 8:3 dosegel pet točk. Pri tem je dosegel tri zadetke, kar je njegov drugi hat-trick v sezoni in četrti v karieri. "Vedno je zabavno doseči hat-trick, ampak po nekaj slabih tekmah se vračam v odlično formo in hat-trick je lepa nagrada za to," je bil navdušen Crosby, ki je na eni tekmi sicer že dosegel šest točk.