Jarret Stoll se je zaradi poznavanja vratarja Columbusa Garona pri kazenskem strelu odločil za značilen hiter in močan strel pod prečko, s čimer je Los Angelesu priigral tretjo zaporedno zmago. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick je pravi strup za nasprotnike pri izvajanju kazenskih strelov - v sedmih zmagovitih "loterijah" je vratar Kingsov ubranil 28 od 33 strelov oz. največ v ligi. Foto: Reuters
Joel Quenneville na klopi Chicaga
Joel Quenneville je prevzel Chicago po prvem tednu sezone 2008/09, nato pa je nadarjene Blackhawke v dveh sezonah spremenil v zmagovalce lige NHL. Foto: EPA

Napadalec Stoll je v šestem letošnjem poskusu s prepoznavnim strelom iz zapestja zabil še peti gol pri kazenskih strelih, vratar Quick pa je ukrotil vse tri strele Blue Jacketsov, s čimer je 25-letni Američan dobil tudi sedmo "loterijo" v sezoni 2010/11.

Anže Kopitar, ki je bil podajalec pri tretjem golu LA-ja, je bil določen za tretjega strelca pri kazenskih strelih, a zaradi Quickove obrambe Kristianu Huseliusu ni prišel na vrsto. Kopi je v 21 minutah dvakrat streljal v okvir vrat, ob "power-playju" v 1. tretjini pa je zadel tudi vratnico.

Bo večer na Manhattnu rekorden?
Los Angeles je prvič po letu 1980 na desetih zaporednih tekmah osvojil vsaj točko (8-0-2) in tako izenačil klubski rekord, ki ga bo lahko popravil že v noči na petek, ko Kingse pri NY Rangersih čaka osma postaja turneje desetih tekem. V Madison Square Gardnu lahko pade tudi klubski rekord najboljšega niza v gosteh - z izkupičkom 6-0-2 so izenačili dosežek iz leta 1984.

Nash zrežiral trikratno vrnitev
Kralji so dvakrat hitro izgubili vodstvo, saj so Modri suknjiči obakrat izenačili v dveh minutah. Ob prelomu 2. tretjine so imeli gostitelji skoraj dve minuti prednost dveh igralcev več, a je obramba na čelu s Quickom (21 obramb) zdržala. Novo vodstvo je gostom priigral branilec Drew Doughty, ki je po podajah Kopitarja in Handzuša ustrelil iz prve z modre črte, Mathieu Garon (24 obramb) pa je bil nemočen ob zastrtem pogledu. Do tretjega izenačenja je prišlo slabo minuto in pol pred iztekom rednega dela, ko je branilec Kris Russell z bekhendom v mrežo pospravil odbitek po strelu Ricka Nasha (gol in dve podaji).

Divji zahod: dve točki med 3. in 9. mestom
"Ni pomembno, kako nam je uspelo, zagotovo pa ni bilo najlepše. Po vodstvu se nam je zmeraj zataknilo, toda na koncu smo dobili dve točki. Zdaj moramo naprej, že jutri je nova tekma," je 28-letni Stoll povzel pristop Kraljev, ki so kljub zadnjemu zmagovitemu nizu še vedno le na devetem mestu Zahodne konference. Kako so tesne in zapletene razmere na "Divjem zahodu", veliko pove podatek, da Los Angeles zdaj od 3. mesta ločijo le dve točki!

Bolni trener Q navdih za Blackhawske
Sredi dneva je ligo NHL pretresla novica, da so v bolnišnico zaradi resnih težav sprejeli trenerja Joela Quennevilla, ki je lani popeljal Chicago po 41 letih do Stanleyjevega pokala. Zvečer na tekmi z Minnesoto je nato Blackhawkse vodil pomočnik Mike Haviland, prvaki pa so v predstavi, posvečeni trenerju, premagali Wild s 3:1. Chicago je sicer vpleten v oster boj za končnico na Zahodu, trenutno je na 11. mestu s štirimi točkami zaostanka za osmim Calgaryjem.