Veselje Hrušičana ob vodilnem zadetku Kraljev. Foto: Reuters
Končno zmaga za Kralje
Veselje Kraljev, ki pa se zavedajo, da nimajo več možnosti za uvrstitev v končnico. Foto: Reuters
Mark Recchi
Jubilejni 500. zadetek Marka Recchija v Ligi NHL. Foto: Reuters

Po odigrani tekmi zvezd so Kralji na gostovanju pri vodilnem moštvu severozahodne divizije prekinili niz sedmih porazov. Po dobrem začetku in dobljeni tretjini z 2:1 so Kanadčani izenačili v drugem delu.

Kopitar zmanjšal zaostanek
Vratarja Sean Burke in Roberto Loungo sta ohranila mreži nedotaknjeni v zadnjem delu. V 2. minuti podaljška je Kopitar lepo prodrl, Dallman streljal, Frolov pa pospravil odbitek v mrežo. 19-letni slovenski biser je igral 23 minut in ob dveh podajah še trikrat ustrelil na nasprotna vrata. Kopitar je z novima točkama zmanjšal zaostanek za Malkinom na 8 točk (52:44).

Burke v drugo dosti bolje
"Res je bilo razburljivo. Imel sem tudi nekaj sreče," je zadovoljno razpredal po drugem nastopu v dresu Kraljev znameniti Sean Burke, ki je že razmišljal o upokojitvi, a je zaradi poškodb in slabe forme vratarjev dobil novo priložnost v Kaliforniji. 40-letni kanadski čuvaj mreže je malce pred Frolovim zadetkom ubranil nevaren strel Brendana Morrisona.

Jubilej "ostarelega" pingvina
Ob zmagi Pittsburga nad Dallasom (4:3 po kazenskih strelih) je Mark Recchi dosegel 500. gol v Ligi NHL. Sydney Crosby je bil podajalec pri obeh zadetkih slavljenca, Jevgenij Malkin pa je ostal brez točke. "Nikoli nisem niti mislil, da bom igral v Ligi, kaj šele, da bom prišel do take številke. To me seveda navdaja z velikim ponosom," je dejal 39-letni Recchi.

VANCOUVER - LOS ANGELES 2:3 - v podaljšku
Kopitar je bil podajalec pri prvem zadetku Kraljev in pri odločilnem golu Frolova v 2. minuti podaljška.