Jeff Carter je dosegel svoj peti hat-trik kariere: prve tri je dosegel v dresu Philadelphi, enega za Columbus in zdaj prvega za Los Angeles. Foto: Reuters
Phil Kessel in klop Toronto Maple Leafs
Na Vzhodu Toronto še vedno presega pričakovanja in po polovici sezone resnično daje vtis, da se bo uvrstil v prvo končnico po 9 letih. Foto: Reuters

Kljub izdatni zmagi Kingsov se je prekinil točkovni niz Anžeta Kopitarja, ki je predtem na 5 tekmah prispeval 2 gola in 7 podaj. Gostitelji so prvi strel na vrata Pekke Rinne sicer sprožili šele v 15. minuti, kar je sprožilo sarkastičen aplavz navijačev, ki pa so se na koncu lahko vseeno veselili zaslužene 11. zmage sezone.

Carter s 14 goli že drugi ostrostrelec lige
Veliki junak tekme je bil Jeff Carter, ki je najprej zadel v 26. minuti ob igralcu več, nato pa je ostrostrelec iz Londona v Ontariu tekmo dokončno odločil v 45. minuti, ko je dvakrat zadel v razmiku 19 sekund! 28-letni raznovrstni napadalec je tako na 20 tekmah dosegel že 14 golov, s čimer v celotni ligi za tri zadetke zaostaja le za superzvezdnikov Tampa Baya Stevenom Stamkosom (17 golov).

Vojnov prvič podelil kar tri podaje
Do konca je še en "power-play" Kraljev izkoristil Mike Richards, "petardo" pa je dokončal Dwight King, pri čemer je že tretjo podajo na tekmi prispeval letos najbolj nevarni branilec Slava Vojnov, ki je s tem postavil tudi svoj osebni točkovni rekord. Ker je Rinne iz le 13 strelov prejel kar 5 golov, je bil razumljivo zamenjan s Chrisom Masonom (3 obrambe). Ob koncu je častni gol za goste prispeval Gabriel Bourque. Plenilci so predtem dobili prvi dve srečanji s Kralji, zdaj pa so zapadli v krizo, saj niso v rednem delu zmagali že vse od 14. februarja (3:0 proti Phoenixu).

Bernier nadomešča Quicka in si viša ceno
Kljub le 19 strelom na svoja vrata se je izkazal Jonathan Bernier, ki je prvič v NHL-karieri nanizal pet zmag, z vse boljšimi predstavami pa ogroža primat Jonathana Quicka, ki po jesenski operaciji še zdaleč ni na šampinski ravni pretekle pomladi, ko je popeljal Los Angeles do prvega Stanleyjevega pokala. Vseeno je bolj ali manj jasno, da Quick ostaja 1. vratar LA-ja, saj je z njim sklenil 10-letno pogodbo, zaradi česar je Bernie že pred časom zaprosil za menjavo kluba.

Malkiin čaral že takoj po vrnitvi
Samo po štirih tekmah odsotnosti se je vrnil "pretreseni" Javgenij Malkin, ki je zabil izjemen gol, in skupaj s Sidneyjem Crosbyjem poskrbel za zmago Pittsburgha nad Tampa Bayjem s 4:3. V Arizoni je šel peta serija kazenskih strelov dala zmagovalca drugega zaporednega dvoboja med Phoenixom in Anaheimom (*5:4), Kojoti pa so tako po "loteriji" dvakrat ugnali Racmane, ki so drugo najboljše moštvo Zahoda.

Tekme 4. marca:
LOS ANGELES - NASHVILLE 5:1
Carter 26., 45., 45., Richards 48., King 51.; Bourque 54.
Kopitar -1, 3 streli mimo, nalet, 2 izgubljena in en ukraden "puck", sodniški meti 6-9 v 24 izmenah za 21:25 igre.
TORONTO - NEW JERSEY 4:2
PITTSBURGH - TAMPA BAY 4:3
PHOENIX - ANAHEIM 5:4 - kazenski streli