Anže Kopitar je zabil 17. gol in dosegel 25. podajo sezone, s čimer se je povzpel na 15. mesto lestvice strelcev v Ligi NHL. Foto: EPA
Jonathan Quick
23-letnik iz Conneticuta je bil leta 2005 72. izbranec na naboru, letos pa se uspešno spopada z mestom prvega vratarja Kingsov. Foto: Reuters
Drew Doughty
Drew Doughty v svoji drugi sezoni med elito še naprej navdušuje s svojimi predstavami. Z 32 točkami je mladi branilec tudi drugi strelec moštva. Foto: Reuters

Ni zastonj prišel v olimpijsko moštvo. Najpomembneje pa je, da se na ledu zabava.

Kopitar o soigralcu Doughtyju, najmlajšemu v olimpijskemu moštvu Kanade.
Chris Higgins in Tuukka Rask
Rangersi so proti Bruinsom zapravili vodstvo z 2:0, a je nato Higgins minuto in pol pred koncem tekme takole ukanil Tuukka Raska. Foto: Reuters

Kot se je izkazalo na koncu, je zmagoviti gol zabil Anže Kopitar, ki je v 20. minuti izkoristil priložnost ob igralcu več. Hrušičan, ki je zadel po osmih tekmah, se je vpisal še med podajalce 17 minut pozneje, ko je ob novem "power playu" močno ustrelil iz zapestja, Ryan Smyth pa je plošček preusmeril v mrežo gostiteljev.

Na začetku 3. tretjine že 6:0
Morski psi so Kralje nadstreljali s kar 47:20, a v 41. minuti so Kingsi prek Scotta Parsa povedli že s 0:6. Do konca so Sharksi omilili poraz z dvema zadetkoma, ki sta preprečila prvemu junaku dvoboja Jonathanu Quicku prvi "shutout" sezone. Vratar, ki bo na olimpijskih igrah branil barve ZDA, je s 45 obrambami postavil osebni rekord, letos pa na 39 tekmah sicer še ni ohranil mreže nedotaknjene. Z rekordnimi 4 točkami za 4 podaje se je izkazal tudi 20-letni branilec Drew Doughty, ki bo v Vancouvru igral za Kanado.

"Quick je stal na glavi"
"Imamo dobro moštvo. Mogoče ne ravno za 6:0 po 41 minutah proti San Joseju, a smo izničili nekaj pomembnih "power playev", najboljši "penalty killer" pa je bil zagotovo spet Quick. Stal je dobesedno na glavi. On je naš najboljši mož v zadnjem času, prav vsak večer nam omogoča priložnost za zmago," je Kopi izpostavil prvega vratarja Los Angelesa.

Kingsi so na četrtem medsebojnem srečanju z vodilnim moštvom Pacifiške divizije slavili še tretjič, enkrat pa so izgubili po kazenskih strelih. Moštvi se bosta januarja še dvakrat srečali na jugu Kalifornije.