"Nisem niti prepičan, kaj se je zgodilo. Imel sem malo sreče in sem ga zatlačil noter," je imel dvome o zmagovitem golu tudi Mike Richards. Foto: Reuters
Tomaš Vokoun in Pascal Dupuis (Pittsburgh Penguins)
Pittsburgh zdaj igra dve domači tekmi: v soboto z NY Islandersi in v torek z Buffalom. Sledi miniserija z NY Rangersi: v sredo v New Yorku, v petek "povratna". Foto: Reuters

Zavedamo se, da je za nami še zdaj izjemen niz zmag, ki je plod trdega dela, vendar pa to ob koncu dneva to ne pomeni veliko. Kmalu pride naslednja tekma, pa druga in tretja. Mislim tudi, da nihče več ne bo govoril o našem nizu zmag, ko bo na vrsti končnica.

Sidney Crosby

Do 58. minute tekme je bil izid izenačen na 2:2, ko je sledila odločilna poteza tekme. Vrata Jaroslava Halaka (36 obramb) sta napadla Mike Richards in Jeff Carter, izbruhnil je kaos, po katerem se je plošček nekako znašel v mreži, gol pa je omogočil Carter, ki je od zadaj privzdignil gol, noga slovaškega vratarja se je odmaknila od vratnice, Richards pa je zadel. Čez dobro minuto je sledil še zadetek Justina Williamsa v prazno mrežo in dvoma o zmagovalcu je bilo konec, Kralji pa so dobili že osmo zaporedno tekmo proti "notam".

Hitchcock želi pojasnila
Sodniki na ledu so gol priznali, kar je potrdil tudi videopregled, a grenak občutek med gostitelji je ostal. "Ne vem, morali bodo obrazložiti ... Carterjeva poteza za mrežo je potisnila Halakovo nogo stran od vratnice, nato pa je šlo noter," je bil nezadovoljen trener St. Louisa Ken Hitchcock.

Kopitar podal pri 1. golu
Kingsi, ki so dobili štiri od zadnjih šestih tekem, so sicer pošteno nadstreljali najbolj obrambno moštvo lige: 40:22, ob tem pa iz rok izpustili dvakratno vodstvo. Anže Kopitar je v 25. minuti pripravil gol Dustinu Brownu za 0:1. Pri Bluesih je blestel dvakratni strelec Vladimir Tarasenko.

Pensi lovijo absolutni rekord Jagra in Lemieux
Pittsburgh melje in melje, tako na tržnici kot na ledu. Po ulovu Jaroma Iginle, ki tokrat še ni igral, so Pingvini pred svojimi navijači zlahka ugnali Winnipeg s 4:0 in s tem prišli že do 14. zaporedne zmage. Povratnik po poškodbi Jevgenij Malkin je dosegel en gol, dva je prispeval Pascal Dupuis, češki vratar Tomaš Vokoun pa je ubranil vseh 20 strelov.

Do absolutnega rekorda Lige NHL, ki ga je v sezoni 1992/93 postavil ravno Pittsburgh, prvi strelec lige Sidney Crosby in druščina zaostajajo le še tri tekme.

V pestrem četrtkovem večeru je izstopal vratar San Joseja Antti Niemi, ki je s 27 obrambami zaustavil vse poskuse Detroita in omogočil Morskim psom zmago z 2:0. Dosežek pa izstopa, ker je finski vratar le 24 ur prej že ohranil mrežo nedotaknjeno na tekmi z Anaheimom (2:0).