Detroit se je v noči s petka na soboto znesel nad Los Angeles Kingsi. Med strelce se je vpisal tudi Tomaš Tatar (na fotografiji). Foto: Reuters

Dejstvo je, da smo odigrali tri tekme v štirih dneh. Detroit je mirno čakal in izkoristil vsako priložnost. Ko imaš na nasprotni strani branilce, ki plošček odlično premikajo po ledeni ploskvi, se pač zgodi, kar se je zgodilo nam.

Darryl Sutter, trener LA Kings
Gustav Nyquist
Gustav Nyquist je proti Los Angelesu zadel šesti in sedmi gol v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Dallas - Anaheim
Obračun med Dallasom in Anaheimom so dobili gostje iz Kalifornije, ki so si zmago priborili v podaljšku. Foto: Reuters

Ti so tekmo odločili že v prvi tretjini, ko so dosegli kar štiri zadetke. Mrežo Kalifornijcev je že v 6. minuti načel Gustav Nyquist, ki je izkoristil power play in po podaji Henrika Zetterberga matiral nemočnega Jonathana Quicka. Ta je moral štiri minute pozneje še drugič na tekmi po plošček v svojo mrežo. Tokrat je bil usoden Pavel Dacjuk, ki je zadel s kančkom sreče z leve strani.

V 12. minuti je Detroit povedel že s 3:0. Po Kronwallovem strelu z razdalje se je plošček odbil od ograde za golom, v prazno mrežo ga je pospravil oprezni Nyquist, ki je dosegel že sedmi zadetek v letošnji sezoni. Izid v prvi tretjini (4:0) je štiri minute pozneje po Nyquistovi podaji izza gola postavil Tomaš Tatar.

V drugi tretjini so gledalci videli zgolj en zadetek, dosegel ga je Alec Martinez (4:1). Aktualni prvaki so po zadetku Toffolija na začetku zadnje tretjine še upali na morebitno vrnitev, a se jim na gostovanju v Michiganu preprosto ni izšlo. Zmagovalca je dobro minuto pred koncem z drugim golom na tekmi odločil Dacjuk.

Tri tekme v štirih dneh pustile posledice
"Tekmo smo začeli zares odlično, v igri z igralcem več smo bili zelo suvereni," je po tekmi vidno zadovoljen dejal trener Detroita Mike Babcock. Nekoliko manj zadovoljen je bil njegov kolega na drugi strani, trener Los Angelesa Darryl Sutter. "Dejstvo je, da smo odigrali tri tekme v štirih dneh. Detroit je mirno čakal in izkoristil vsako priložnost. Ko imaš na nasprotni strani branilce, ki plošček odlično premikajo po ledeni ploskvi, se pač zgodi, kar se je zgodilo nam," je povedal. Kralji so tekmo odigrali brez suspendiranega Slave Vojnova ter poškodovanih Anžeta Kopitarja in Mariana Gaborika.