Jonathan Quick (92,8%, 1,96 GAA) je po počitku v Chicagu sedmič začel tekmo in si pribranil šesto zmago sezone. Foto: Reuters
Wayne Simmonds
Gol Wayna Simmondsa so sodniki na ledu razveljavili, ker naj bi se vrata predtem premaknila, a so nato odločitev po ogledu videoposnetka spremenili. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Anže Kopitar (3+6) je lani le dvakrat ostal brez neposrednega strela v okvir vrat, tokrat pa se je izkazal predvsem z igro v svoji obrambni tretjini. Foto: Reuters
Chris Stewart
Chris Stewart je pri zmagi Colorada v Calgaryju s 6:5 dosegel tri zadetke. Ob koncu druge tretjine je dvakrat zadel v razmiku 29 sekund. Foto: Reuters

Vidno utrujeni Kingsi so bili v nasprotju s tekmo proti Blackhawksom tokrat v Teksasu v podrejenem položaju, a jih je reševal prvi čuvaj mreže. Srečanje se je prelomilo v 34. minuti pri izidu 1:1, ko so gostje v razmiku pičlih devetih sekund zadeli dvakrat! Pri tem je ključno vlogo odigral Wayne Simmonds, katerega odbitek je Aleksej Ponikarovski spremenil v 2:1, nato pa je "Simmer" že v naslednjem napadu končal soloprodor. Zvezde so še naprej napadale, a dvomov o že peti zaporedni zmagi Los Angelesa v Dallasu ni bilo več.

Vabljeni k ogledu:
- Vrhunci tekme Dallas - LA

Kopi s podajo in trdim delom v obrambi
Kalifonijci so dobro začeli in ob številčni premoči dveh igralcev več povedli prek kapetana Dustina Browna, ki je imel po prečki Jacka Johnsona prazno mrežo, točko za podajo pa je pri tem dobil tudi Anže Kopitar. Prvi center Kraljev napadalno sicer ni imel svojega večera, saj je po 34 zaporednih tekmah ostal brez neposrednega strela v okvir vrat (en blokiran strel, dva zgrešena), a je na drugi strani odlično opravljal svoje delo v obrambni tretjini. Dallas je izenačil ob igralcu več prek svojega prvega strelca Brada Richardsa.

S tremi podajami izstopal Jack Johnson
Sledila je 34. minuta, v kateri je vse zanesljivejši branilec Johnson dodal še svojo drugo in tretjo podajo večera. Ob koncu 2. tretjine se je poškodoval junak juriša Simmonds, ki je po eni izmeni v nadaljevanju končal tekmo. Quick (30) obramb je bil nato večkrat na preizkušnji, na drugi strani pa je Willie Mitchell ob igralcu manj povišal na 4:1, potem ko je njegova podaja ob protinapadu zadela nasprotnega branilca v drsalko in prevarala Karija Lehtonena, ki je bil nato zamenjan. Nekdanji Kralj Brandon Segal je iz mrtvega kota ukanil Quicka in vlil nekaj upanja gostiteljem, a se je poskus Starsov brez vratarja končal že po nekaj sekundah, ko je Justin Williams zadel prazno mrežo s polovice igrišča.

Murray: "Imeli smo veliko željo po zmagi"
"Po tekmi s Chicagom smo šli spat šele ob treh ponoči, pa nam je vseeno uspelo priti na tekmo tako sveži. Že v slačilnici je bilo čutiti dobro razpoloženje in veliko željo po zmagi. Ob koncu prve tretjine smo začeli delati napake, ob prvem odmoru smo vse razčistili, kar nam je pomagalo do pomembne zmage," je bil zadovoljen trener LA-ja Terry Murray.

V soboto prvi z zadnjim
Los Angeles se je s sedmo zmago sezone na deseti tekmi zavihtel na 1. mesto Lige NHL, ob tem pa končal turnejo petih tekem z izkupičkom 3-2-0, in to brez prvega branilca Drewa Doughtyja (pretres glave). V soboto v Staples Centru gostuje zadnjeuvrščeno moštvo lige - New Jersey z Iljo Kovaljčukom, ki se je poleti v dilemi med Kingsi in Devilsi odločil za zadnje.