Ty Conklin (Detroit) je ustavil vseh 23 strelov Los Angelesa. V drugi tretjini je takole ukrotil strel Wayna Simmondsa. Foto: Reuters

Napad pa tut ne dela že celo sezono. Nej stari pusti iste napade vsaj 10 tekem ne pa da so vsak dan drgač. Brow in Purcell bi pa lohk zadela po podajah Kopitarja, ker sta bila sama pred golmanom.

Uporabnik Mojega spleta "am shagar"
Kirk Maltby
Mrežo Los Angelesa je kot prvi že v osmi minuti načel Kirk Maltby. Foto: Reuters
Wayne Gretzky
Wayne Gretzky ima letos res lepo priložnost, da se v končnico prvič uvrsti kot trener. S Phoenixom na zahodu trenutno zaseda šesto mesto. Foto: Reuters

Vsega je bilo konec po dveh tretjinah, ko so prvaki zabili vse štiri zadetke. Gostitelji so bili brezzobi in pravih priložnosti. V drugi tretjini so proti nasprotnim vratom poslali samo tri strele! Anže Kopitar je v vsaki tretjini poslal po en strel proti vratom Tya Conklina. Slednji je devetič v karieri zaklenil vrata.

Serija domačih porazov, zdaj na pot
Los Angeles je še na začetku leta za končnico zaostajal vsega tri točke. Zdaj je prvič po dveh letih na svojem ledu izgubil tri zaporedne tekme. Na zahodu zdaj za njimi zaostaja le še St. Louis. A pravi test šele prihaja, saj bodo na naslednjih osmih tekmah kar sedemkrat gostovali.

V napadu sila skromni
Največji problem je v napadu, saj so na zadnjih 14 tekmah kar na 10 dosegli največ dva zadetka. Kar sedemkrat v sezoni niso dosegli niti enega zadetka, to se je petkrat pripetilo prav v Staples Centru. Skupaj so v sezoni dosegli 104 zadetke. Bolj skromen napad ima le še Ottawa (101). Kralji so odigrali 43 tekem, prav nihče pa v povprečju ne dosega v povprečju točke na tekmo, kar je (minimalni) cilj najboljših igralcev v Ligi NHL. Temu je še najbliže Kopitar, ki je zbral 33 točk (11 golov in 22 podatkov). Na klubski lestvici mu sledita Dustin Brown in Aleksander Frolov (po 28 točk).

Blake dosegel pet točk
Za individualni dosežek četrtkovega večera je poskrbel Jason Blake, ki je pri zmagi Toronta nad Carolino s 6:4 dosegel kar pet točk (trije zadetki in dve podaji).