Anžeta Kopitarja in soigralce čaka v končnici težko delo proti najboljši ekipi rednega dela. Foto: Reuters
Roberto Luongo
Roberto Luongo je proti Oilersem ohranil mrežo nedotaknjeno. Velik adut Vancouvra bo tudi v seriji proti Kingsom. Foto: Reuters
Jan Muršak
Jan Muršak je letos nastopil na 25 tekmah in zbral tri točke (en gol in dve podaji). Foto: Reuters
Winnipeg Jets
Kljub porazu po podaljšku so navijači v Winnipegu namenili Jetsom bučen aplavz. Jetsi so letos odigrali prvo sezono po 15 letih v Winnipegu. Pred letošnjo sezono se je franšiza preselila iz Atlante in namesto Trashers uporabila legendarno ime. Leta 1996 se je moštvo iz Winnipega preselilo v Phoenix in iz Jetsov so tedaj nastali Coyotes. Foto: Reuters

Odločilni zadetek je za San Jose dobro minuto pred koncem podaljška po lepi dvojni podaji z Martinom Havlatom z 'bekhendovskim' udarcem dosegel Dan Boyle. Sharksom je tako v neposrednem dvoboju Pacifiške divizije uspelo ugnati Kingse in so v konferenci zasedli sedmo mesto. Divizijo je prvič v klubski zgodovini osvojil Phoenix, ki je bil s 4:1 boljši od Minnesote.

Kralji so po dveh tretjinah sicer vodili že z 2:0. Najprej je v 12. minuti z igralcem več zadel Justin Williams. Minuto pred koncem druge tretjine je Los Angeles znova kronal svojo premoč. Po močnem strelu Williamsa se je pred vrati najbolje znašel Mike Richards.

Kopitar 15. v ligi po točkah
Po 35 sekundah zadnje tretjine so gostitelji znižali zaostanek. Uspešen je bil Boyle. Dobrih sedem minut pozneje je Jonathan Quick drugič klonil. Z igralcem več je za izenačenje poskrbel Patrick Marleau.

Anže Kopitar je na ledu prebil 21 minut, njegova statistika pa je ostala prazna. Najboljši slovenski hokejist je proti vratom Anttija Niemija in Thomasa Greissa, ki je Finca zamenjal v zadnji tretjini, sprožil en strel, a je zgrešil, enkrat pa je njegov poskus Sharksom uspelo blokirati. Kopitar je na 82 tekmah zbral 76 točk, s čimer je na 15. meatu v ligi. Dosegel je 25 golov in 51 podaj.

Luongo zaklenil vrata
Canucksi so s 3:0 nadigrali Edmonton (razmerje v strelih 42:17) in po rednem delu tako zasedli prvo mesto. V 36. minuti je ob igralcu več na ledu Vancouver v vodstvo popeljal Henrik Sedin, v zadnji tretjini pa sta zmago zagotovila Samuel Pahlsson in David Booth. Dobro je svoje delo opravil vratar Roberto Luongo, ki je ubranil vseh 17 strelov.

V prvem krogu končnice so se Cancuski in Kingsi pomerili že pred dvema letoma. S 4:2 je bilo boljše kanadsko moštvo, ki je nato izpadlo proti poznejšemu zmagovalcu Stanleyjevega pokala Chicagu. Letos je izid v zmagah med Vancouvrom in Los Angelesom 2:2.

Tudi Detroit redni del končal s točko
Jan Muršak
je poraz Detroita po kazenskih strelih (2:3) spremljal s tribune. Srečanje je v korist Chicaga odločil Patrick Kane, ki je bil edini uspešen v seriji kazenskih strelov. Po dveh tretjinah so Blackhawksi vodili z 2:0. Za oba gola je podal Patrick Sharp, med strelce pa sta se vpisala Viktor Stalberg in Andrew Shaw. V 49. minuti je Johan Franzen po samostojni akciji znižal na 2:1, izid pa je 46 sekund pred koncem poravnal Pavel Dacjuk.

Detroit je osvojil v Zahodni konferenci peto mesto in se bo v prvem krogu končnice srečal z Nashvillom, ki je bil na zadnji tekmi s kar 6:1 boljši od Colorada. Letos sta se moštvi pomerili že šestkrat, vsako pa je slavilo po trikrat.