Finskega vratarja Backstroma niso zmedli niti takšni naleti, kot ga je uprizoril Halpern. Foto: Reuters
Martin Havlat in Marek Zidlicky
Češka naveza Havlat - Zildicky, ki je zrežirala zmagoviti gol Minnesote, ki pa ima le še pičle teoretične možnosti za preboj v končnico, za katero zaostajajo za devet točk. Foto: Reuters
Brad Richardson in Scott Parse
Scott Parse je presedel zadnjo tekmo z Dallasom, zdaj pa je zabil 9. in 10. gol v sezoni, a njegovega truda soigralci niso pretvorili v točke. Foto: Reuters
Mark Recchi in Ryan Miller
Boston je doma izgubil z Buffalom, česar pa Atlanta ni znala izkoristiti in Bruinsi imajo na 8. mestu Vzhoda še vedno dve točki prednosti pred Thrashersi. Foto: Reuters
Teemu Selanne
Anaheim je pred tekmo z Dallasom (3:1) počastil Teemuja Selanneja, ki je prejšnji teden dosegel 600. gol v Ligi NHL. 39-letni 'finski blisk' se še ni odločil, ali bo še nadaljeval s kariero. Foto: Reuters

Minnesota je pokazala gostom, kako se igra s posebnimi postavitvami, ki so ključnega pomena za uspeh v končnici. Wild je z dvema goloma v "power playu" prišel do dveh ključnih golov, medtem ko so s "penalty killingom" izničili vseh pet svojih kazni, pri čemer so imeli Kralji kar dvakrat po dva igralca več: prvič sredi 2. tretjine minuto in sedem sekund, drugič pa na začetku 3. tretjine, ko so igrali 5 na 3 celotni dve minuti!

Divjina prikazala šolski "power play"
Pet minut po neuspešnem obleganju razpoloženega vratarja Niklasa Backstroma (29 obramb) je češka naveza Marek Zidlicky - Martin Havlat pokazala, kako se zadene ob igralcu več. Iznajdljiva podaja, močan strel in ovira v podobi Andrewa Brunetta pred Jonathanom Quickom (17 obramb) je prinesla gostiteljem gol za končnih 3:2.

Prvič je Wild kaznoval izključitev Jeffa Halperna, ki je tokrat igral celo v prvem Kopitarjevem napadu, odbitek je v mrežo pospravil Owen Nolan. V 28. minuti je Brent Burns grdo/lepo preigral in obšel Richardsona ter pospravil plošček pod prečko Quickovih vrat.

Parse odgovoril z dvema zadetkoma
Zaostanek z dvema goloma je prebudil tokratni četrti napad Wayne Simmonds - Richardson - Scott Parse. Parse, ki je na zadnjih štirih tekmah igral le proti St. Louisu, je z dvema streloma iz prve izenačil. Pol minute zatem pa se je začela usodna prednost Kraljev z dvema igralcema več. Anže Kopitar je, namesto da bi streljal, raje podajal Jarettu Stollu, ki pa v petih poskusih ni niti enkrat meril v okvir vrat. Center drugega napada je v junaka spremenil branilca Grega Zanona, ki mu je v nekaj sekundah blokiral tri strele, enega celo s hrbtom, ko je ležal na ledu.

Pet minut pred koncem je bil izključen Minnesotin Nick Schultz, a so nato Kralji v obupnih prizadevanjih po vzpostavitvi premoči sestavili le en slaboten strel. Na koncu so gostje nadstreljali Wild s kar 31:20, a semafor je kazal drugačno razmerje moči.

"Sploh nismo razočarani. Takšno igro smo potrebovali in je spodbudna za naprej. Izboljšati moramo samo še posebne postavitve," je bil trener gostov Terry Murray presenetljivo zadovoljen z igro, pri čemer meni, da morajo Kralji izboljšati le igro ob igralcu manj ali več.

Z Bernierjem nad urok Predatorjev
Kingsi zasedajo sedmo mesto na Zahodu in imajo pred devetim Calgaryjem pet točk prednosti ter tekmo manj, do konca rednega dela Flamsi igrajo še šestkrat. Mini turneja Kalifonijcev se nadaljuje v Nashvillu. Predatorji so v zadnjih dveh sezonah dobil vseh 7 medsebojnih tekem z LA-jem! Adut za prekinitev tega črnega niza bo vratar Jonathan Bernier, ki bo dobil priložnost zaradi poškodbe rezervnega vratarja Erika Ersberga.