Nicklas Lidstrom je poleti še malce okleval ali bi nadaljeval s kariero, zdaj pa je kljub 40. letu starosti znova prvi favorit za osvojitev nagrade norris. Po 30 tekmah sezone ima 7 golov in 19 podaj, njegov Detroit pa zanesljivo vodi v Zahodni konferenci. Foto: EPA
Ryan Kesler (Vancouver Canucks)
Ryan Kesler je dosegel vse tri gole za Vancouver, ki je šele v podaljšku ugnal Columbus. Foto: Reuters
Claude Giroux in Carey Price
Claude Giroux je takole postavil končni izid tekme Montreal - Philadelphia 3:5. Foto: Reuters
Tyler Kennedy in Henrik Lundqvist
Henrik Lundqvist je ubranil 27 strelov, kar je prineslo dve točki NY Rangersom. Na drugi strani je drugi vratar Pensov Brent Johnson ukrotil le 18 strelov. Foto: Reuters
Jevgenij Malkin, Sidney Crosby in Pascal Dupuis (Pittsburgh Penguins)
Razočaranja Crosbyja in Malkina potem, ko so jim sodniki razveljavili izenačujoči gol sedem minut pred koncem tekme. Foto: Reuters

18 sezon v najelitnejši hokejski ligi na svetu je Šved iz Vasterasa čakal na ta prestižni dosežek. Šestkratnemu dobitniku nagrade norris za najboljšega branilca v ligi in štirikratnemu dobitniku Stanleyjevega pokala ter olimpijskemu prvaku s Švedsko leta 2006 je šele pri 40 letih le uspelo zabiti tri gole na tekmi najvišje ravni. Proti St. Louisu je kapetan Detroita dosegel uvodni gol tekme, nato je na začetku 3. tretjine povišal na 4:1, pol minute pred koncem pa mu je v prazno mrežo le uspelo dokončati "hat-trick" (5:2), kar mu je predtem v karieri spodletelo 19-krat.

Zamenjava Fleischmanna vse večja napaka
"Trojček" je uspel še Ryanu Keslerju, ki je odločil tekmo Vancouver - Columbus v podaljšku. Po izteku rednega dela se je odločila tudi tekma med Washingtonom in Anaheimom. Ryan Getzlaf je z golom v 65. minuti prizadejal Capitalsom že sedmi zaporedni poraz. Vodstvu Capsov je medtem že zagotovo žal zamenjave s Coloradom, kamor je odšel Tomas Fleischmann. Češki raznovrstni napadalec je bil junak zmage Avalanchov v Chicagu, prvakom je Fleischmann zabil tri gole.

Letalci leteli po Montrealu
Philadelphia
je v dveh dneh dosegla dve ključni zmagi, s katerima se je povzpela in utrdila na 1. mestu lige NHL. Po Pittsburghu (3:2) je v gosteh padel še Montreal (5:3). Kljub utrujenosti po dobljeni "bitki za Pennsylvanijo" so Letalci leteli tudi v Quebecu, kjer so bili vseskozi korak pred Canadiensi. Mladi ruski vratar Sergej Bobrovski je poskrbel za nekaj ključnih obramb, izredno širok in globok napad pa si je enakomerno razdelil strelsko breme, dva gola je zabil James van Riemsdyk.

Rangersi strli Pense v 3. tretjini
Pittsburgh
je medtem po seriji 12 zmag, doživel še drugi poraz. Na domačem ledu so Pingvine ugnali Rangersi, ki so vse štiri gole dosegli v zadnji tretjini (1:4). Sidney Crosby je sicer že na 20 tekmi zapored prišel vsaj do ene točke, kar je njegov osebni rekord, v tem času pa je zbral kar 20 golov in 19 podaj.