Mike Richards je ponosno prejel pokal za zmagovalca Vzhodne konference. Foto: Reuters
Jaroslav Halak
Jaroslav Halak je bil med najbolj izpostavljenimi hokejisti v letošnji končnici. Med drugim je bil med glavnimi 'krivci', da sta sezono predčasno končala Washington in Pittsburgh. Foto: Reuters

Obračun v Wachovii Centru se je začel po notah Kanadčanov, ki so po golu Briana Gionte povedli že po 59 sekundah. Že štiri minute pozneje je izenačil Mike Richards. Odločitev je padla na začetku druge tretjine, ko so Letalci v razmiku 84 sekund zabili dvakrat. Kapetan Richards je dal 3 točke in bil izbran za igralca tekme.

Pokala se niso izogibali
Nekatera moštva se ne želijo slikati ali se dotikati s pokali, ki jih prejmejo za zmago v Vzhodni ali Zahodni konferenci, Letalci pa so se ponosno slikali s pokalom Prince of Wales. Richards je vzel pokal v roke in razlagal: "Letos smo naredili ogromno nenavadnih stvari - to velja tako za redni del kot končnico. Zakaj se potem ne bi dotikali tega pokala."

Edina naslova v letih 1974 in 1975
Philadelphia se je osmič uvrstila v finale Lige NHL. Stanleyjev pokal je osvojila v prvih dveh finalih (v letih 1974 in 1975), sledilo je pet porazov (nazadnje 1997, ko je bil Detroit boljši kar s 4:0).

Liga NHL, končnica, konferenčni finale, Vzhod:

PHILADELPHIA (7) - Montreal (8) 4:1
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Richards 5., Asham 24., Carter 25., 60.; Gionta 1., Gomez 47.

Sobota, 12. junija, ob 2.00:

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.