Kazalo je, da bo na tekmi med Detroitom in Anaheimom odločil podaljšek, je po strelu Nicklasa Lidströma plošček končal v mreži. Foto: Reuters
Boston, najboljša ekipa rednega dela na vzhodu, na uvodni tekmi serije ni imel večjih težav s Carolino. Foto: Reuters

Kapetan Detroita je ustrelil proti vratom Jonasa Hillerja, ki je strel ubranil. Odbiti plošček je dobil Lidström in ga med Hillerjevima nogama pospravil v mrežo. Izjemni Šved, ki je moral v branilskem paru igrati s 47-letnim Chrisom Cheliosom (Brian Rafalski je poškodovan), je zadel tudi v 35. minuti, poleg tega je bil podajalec pri prvem golu.

Bostonu je devetdnevni premor koristil in je s 4:1 premagal Carolino. Marc Savard je dosegel dva zadetka, vratar Tim Thomas pa je ustavil 26 strelov. Ključ do zmage je bila dobra obramba in zanesljiva igra v nevtralni tretjini. Carolina je delala preveč napak. Po prvi tretjini je še držala ugoden izid (1:1), v 33. minuti pa je bilo po zadetkih Marca Savarda in Michaela Ryderja že 3:1.

Liga NHL, končnica, 2. krog
VZHOD
BOSTON (1)
- CAROLINA (6)
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Krejci 2., Savard 28., 48., Ryder 33.; Jokinen 19.
Obrambe: Thomas 26; Ward 20.

ZAHOD
DETROIT (2)
- ANAHEIM (8)
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Franzen 13., Lidström 35., 60.; Perry 8., Selänne 40.
Obrambe: Osgood 22; Hiller 34.

VZHOD *
BOSTON (1) - CAROLINA (6) 4:1 1:0 Sobota: WASHINGTON (2) - PITTSBURGH (4) 0:0 ZAHOD DETROIT (2) - ANAHEIM (8) 3:2 1:0 Sobota: VANCOUVER (3) - CHICAGO (4) 1:0 * - stanje v zmagah; igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.