Marcel Mahkovec, ki je bil lani izbran za najboljšega mladega igralca lige, je dosegel dva zadetka. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Ljubljančani so hitro pozabili petkov poraz v Tivoliju proti Bolzanu z 2:5. S šesto zmago v letošnji sezoni so se prebili na tretje mesto, imajo le še dve točki manj od Gradca.

Žiga Pance je potrdil zmago zmajev. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Gradec je po katastrofalni lanski sezoni popolnoma prevetril ekipo. Trener Harry Lange ima na voljo kar 17 novih igralcev. V ekipi je tudi Rok Tičar, ki je lani igral za Dunaj. Trevor Gooch, ki je lani blestel v zeleno-belem dresu, se je prav tako pridružil ekipi.

Gradec je točke dosegel še na vseh sedmih tekmah, tokrat pa je prvič doživel poraz po 60 minutah. Gostje so imeli več strelov v okvir vrat (33:38), znova je bil Lukaš Horak v imenitni formi.

Zmaji zelo slabo odigrali dve minuti z dvema igralcema več
V prvi tretjini so imeli gostje več strelov v okvir vrat (8:12). Olimpija je imela med sedmo in deveto minuto kar dve minuti hrkati dva igralca več, a ji ni uspelo unovčiti številčne prednosti. Najprej je bil izključen Korbinian Holzer. Ko so zmaji pritisnili s šestimi igralci proti petim, je bil izključen še Michael Schiechl. Ljubljančani so le dvakrat sprožili na vrata, plošček pa je večkrat ušel iz napadalne tretjine.

Trevor Gooch je bil lani v dresu Olimpije četrti strelec Lige IceHL s 24 zadetki in 39 podajami. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

Haudum poskrbel za vodstvo Gradca
Gradec je povedel v 26. minuti, Trevor Gooch je za domačimi vrati spretno ukradel plošček, pred vrati je Manuel Ganahl podal do Lukasa Hauduma, ki je zatresel mrežo.

Mahkovec izenačil ob "power playu"
V 36. minuti je bil izključen Gooch zaradi spotikanja. Bine Mašič je podal na levo stran, kjer je Marcel Mahkovec z močnim strelom ob bližnji vratnici ukanil Jonasa Gunnarssona. Zmaji so unovčili "power play" prvič po tekmi drugega kroga v Celovcu.

Bailey hitro izničil vodstvo zmajev
V zadnji tretjini se je srečanje razživelo. V 47. minuti je Miha Beričič v gneči pred vrati Gradca spretno potisnil plošček v mrežo, potem ko je Gunnarsson odbil strel Mihe Zajca. Veselje je bilo kratko, le 44 sekund zatem je Casey Bailey izenačil.

Mahkovec in Pance potrdila tri točke
V 56. minuti je razigrani Mahkovec znova zatresel mrežo Gradca iz bližine po podaji Beričiča. Gostje so močno pritisnili v zadnjih minutah. Horak je bil večkrat na preizkušnjah, a vedno je bil na pravem mestu. Minuto in 20 sekund je Gunnarsson zapustil vrata, Žiga Pance pa je dve sekundi pred koncem zatresel prazno mrežo s sredine ledene ploskve.

Ljubljančani bodo naslednjo tekmo odigrali v petek, ko bodo gostovali v Linzu.