
Gradec je imel pred več kot 4000 gledalci v dvorani Merkur še štiri minute pred koncem vodstvo s 3:2. Polfinale je bil res blizu. Shawn St. Amant je izenačil na 3:3 v 57. minuti z izjemno samostojno akcijo, ko je z desne strani zadrsal za vrata in s starim trikom na drugi vratnici potisnil plošček v mrežo. Odločal je podaljšek, ki ga je po podaji Kena Ograjenška odločil Graham Knott v 66. minuti. Rok Tičar pri domačih in Luka Maver pri Črnih krilih se nista vpisala v statistiko z golom ali podajo.
Gradec je vodil z 2:0 in s 3:1 v četrtfinalni seriji, zdaj pa je izid v zmagah izenačen na 3:3. Sedma tekma bo v nedeljo v Linzu. Zmagovalec bo v torek potoval v Celovec.
Pustertal in Beljak izpadla
Pustertal, ki je v kvalifikacijah za končnico izločil Olimpijo, je izpadel proti KAC-u z 2:4 v zmagah. Na šesti tekmi v Intercable Areni v Brunicu so gostitelji izgubili z 1:3.
V seriji med Beljakom in Bolzanom je prvih pet tekem pripadlo gostiteljem. Na šesti tekmi so Beljačani doma izgubili z 2:4 in z enakim izidom tudi izgubili serijo.
Gostitelji so že po slabih 26 minutah zaostajali z 0:3. V 58. minuti je John Hughes, nekdanji igralec Olimpije, znižal na 2:3, domači trener je vratarja zamenjal s šestim igralcem, toda poteza se mu ni obrestovala, Simon Bourque je kmalu zatem zadel nebranjeno mrežo in postavil končni izid.
Prihodnjo sezono 14 klubov v Ligi IceHL?
V četrtek so se v Salzburgu na izrednem sestanku srečali predstavniki vseh klubov, ki so že postavili temelje za prihodnjo sezono.
Asiagu, ki je nastopal s pogojnim članstvom zadnje tri sezone (od junija 2022), so se zahvalili za sodelovanje, kar pomeni, da klub z uradnim imenom Migross Supermercati Asiago Hockey v sezoni 2025/26 v Ligi IceHL ne bo tekmoval. Italijanskemu klubu ni uspelo zadostiti pogojem lige.
V Asiagu so že našli rešitev. Prihodnjo sezono naj bi nastopal novi klub H. C. Asiago 1935, ki ga vodi konzorcij. Do roka (10. marec) je kandidaturo za vstop oddal tudi Ferencvaros, šestkratni madžarski prvak.
Če bosta kluba prestala vse finančne in infrastrukturne preglede, bosta dobila zeleno luč, končna odločitev pa bo padla še pred koncem letošnje sezone. Če bosta kluba pri kandidaturi uspešna, bo Ligo IceHL od septembra naprej sestavljalo 14 klubov.
Četrtfinale, šeste tekme:
Beljak – BOLZANO 2:4
2:4 (0:2, 0:1, 2:1)
3465; Coatta 44., Hughes 58.; Gazley 1., Helewka 7., Salinitri 26., Bourque 59.
GRADEC – LINZ 3:3
* 3:4 (0:1, 1:0, 2:2)
4126; Vela 37., 52., Antonitsch 42.; Scheid 14., Roe 44., St. Amant 57., Knott 66.
* – v podaljšku
Pustertal – KAC CELOVEC 2:4
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
3104; Purdeller 48.; Herburger 7., Fraser 43., Obersteiner 59.
Končana serija:
Fehervar – SALZBURG 0:4
Stanje v zmagah je v krepkem tisku. Igrajo na štiri zmage.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje