Vratar Christian Engstrand je bil najboljši igralec tekme. Ubranil je vseh 25 strelov. Foto: SŽ Olimpija

Ljubljančani so doživeli drugi poraz na gostovanjih v letošnji sezoni, neuspešni so bili tudi v Szekesfehervarju. Vseh preostalih pet tekem v gosteh so dobili. V dvorani Tivoli še čakajo na prvo zmago, na domačem ledu so zbrali le eno točko.

Gooch zapravil lepo priložnost za vodstvo
Prva tretjina pred 3911 gledalci v prenovljeni dvorani Heidi Horten je minila ob zelo enakovredni igri. Najlepšo priložnost je imel Trevor Gooch, a se je izkazal vratar Celovčanov Christian Engstrand.

KAC je sprožil le osem strelov na vrata Lukaša Horaka v uvodnih 20 minutah, nato pa so gostitelji silovito pritisnili. Po pol ure igre so močno zvišali ritem igre, potem ko je bil trener Kirk Furey zelo nezadovoljen na klopi.

Jensen Aabo začel šov Celovčanov
Olimpija ni unovčila prednosti igralca več v 26. minuti, ko je moral na kazensko klop Jan Muršak zaradi zadrževanja s palico. Kazen je prišla ob koncu druge tretjine. Kristjan Čepon je bil izključen zaradi zadrževanja igre, ko je plošček izbil na tribuno iz svoje obrambne tretjine. Jesper Jensen Aabo je ob prednosti igralca več z natančnim strelom z modre črte ukanil Horaka.

Zmajem se ni uspelo pobrati
V 39. minuti je Muršak podal do Davida Maierja, ki je močno streljal z desne strani, tik pred vrati pa je Nicholas Petersen mojstrsko preusmeril plošček pod prečko. Olimpija je bila v šoku in pol minute pred koncem druge tretjine je prejela še tretji zadetek. Izkušeni Thomas Hudertpfund je iz bližine potisnil plošček v mrežo z desne strani, potem ko ga zmajem ni uspelo izbiti izpred svojih vrat.

V zadnji tretjini so gostitelji spretno ohranili prednost. Marcel Mahkovec je imel lepo priložnost za zadetek, a je bil Engstrand na pravem mestu. 27 sekund pred koncem je izkušeni Hudertpfund zadel še drugič. Zmaji so si znova privoščili veliko napako pred svojimi vrati. Končno razmerje v strelih je bilo 34:25.

Štiri zaporedne tekme v Tivoliju priložnost za prvo domačo zmago
Olimpija bo naslednje štiri tekme odigrala v Tivoliju, kjer čaka na zmago v Ligi IceHL že od 2. decembra lani. V nedeljo bo najprej gostila Bolzano, prihodnji teden prihajata Fehervar in Asiago, nato pa 1. novembra še Dunaj.