Robert Sabolič je dosegel oba zadetka za zmaje. Foto: HK Olimpija/Domen Jančič

V vratih zmajev je bil prvič v tej sezoni Luka Kolin. Trener Antti Karhula se je odločil, da nameni odličnemu čuvaju mreže Lukašu Horaku nekaj počitka. Kolin je imel veliko dela, saj je bilo končno razmerje v strelih na vrata 33:17.

Veteran Lebler v okvir vrat
V prvi tretjini so bili gostitelji precej nevarnejši. Shawn St. Amand je zapravil veliko priložnost za vodilni zadetek, nato pa je še izkušeni zvezdnik Brian Lebler preusmeril plošček v vratnico.

Würschl z dvema zadetkoma kronal premoč Linza
V 22. minuti je Graham Knott podal do Niklasa Würschla, ki je z močnim strelom z modre črte zatresel mrežo. Dve minuti zatem je plošček ostal pred vrati, a ga Kolin ni uspel odbiti, saj se mu je izmuznil med nogama in ostal pred golovo črto. Gostitelji so ga uspeli spraviti pred vrata, kjer je razigrani Würschl povišal na 2:0.

Maver hitro odgovoril na znižanje Saboliča
V 37. minuti je Olimpija znižala. Maris Bičevskis je podal do Roberta Saboliča, ki je spretno potisnil plošček pod prečko. Dve minuti pred koncem druge tretjine je Luka Maver iz bližine pospravil plošček v mrežo za vodstvo Linza s 3:1. Podajalec je bil Ken Ograjenšek.

Feldner potrdil zmago Linza
V 44. minuti je Nico Feldner prodrl po desni strani in z natančnim strelom pod prečko ukanil Kolina. Črna krila so nadzorovala potek srečanja. Minuto in 45 sekund pred koncem je kapetan Žiga Pavlin z desne strani podal pred vrata, kjer je Sabolič preusmeril plošček v mrežo. V zadnji minuti so Ljubljančani poskušali še brez vratarja Kolina, a se izid ni več spremenil.