Olimpija je dobila prvo domačo tekmo IceHL-a in pokazala, da bo Hala Tivoli trd oreh za vse gostujoče ekipe v 14-članskem razširjenem avstrijskem hokejskem prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

Drugi krog, prva domača tekma in prva zmaga SŽ Olimpije v IceHL-u, preimenovani nekdanji Ebel ligi, kamor se je ljubljanski hokejski klub vrnil po štirih letih in pol odsotnosti.

Odločitev sredi zadnje tretjine

Ob razmerju strelov 33:25 sta bili pobuda in premoč zmajev prepoznavni, a odločile so minute sredi zadnje tretjine. V šestih minutah so padli kar štirje goli, od tega trije v mreži gostov. Na koncu zmagoviti gol je dosegel Tadej Čimžar v 50. minuti, a realne upe 99ersov je razblinil kanadski napadalec Wade Murphy, ki je v 53. minuti za Olimpijo izkoristil prednost kar dveh igralcev več, po vsega 16 sekundah razmerja 5 na 3.

Dvakrat na podajo Murphyja zadel Leclerc

27-letnik iz Victorie v Britanski Kolumbiji je bil ob koncu razglašen za najigralca tekme, saj je ob golu prispeval še dve podaji. Že v 2. minuti tekme je po lepem prodoru po desni strani zadel Guillaume Leclerc, nato pa sta mreži mirovali vse do zadnje tretjine. V 22. sekundi 3. tretjine je za Gradčane izenačil Ken Ograjenšek, ki je po zmedi pred domačim golom ukanil Žana Usa.

SŽ Olimpija v Tivoliju do prve zmage sezone v ligi IceHL

Sodja postavil piko na i

Sorodna novica Olimpija po sanjskem štartu ostala brez točk v Innsbrucku

Sledil je drugi zadetek Leclerca, manj kot dve minuti zatem je bil natančen Čimžar. Novo gostujoče znižanje prek Carla Ackereda pa je pripeljalo do omenjenega prelomnega gola Murphyja. V zadnji minuti je v izpraznjen gol Gradca zadel še Jaka Sodja.

Lepo so bile zapolnjene tribune v hali Tivoli – 750 gledalcev je začelo slaviti sladko zmago ob drugi premieri v najmočnejšem regionalnem hokejskem tekmovanju.

Naslednji dvoboj v IceHL-u čaka Ljubljančane v petek, ko bodo gostovali pri Bolzanu, naslednja domača tekma pa naslednjo nedeljo, ko prav tako ob 18.00 gostijo Črna krila iz Linza.