Blaž Tomaževič je v 57. minuti z znižanjem izida na 2:3 vzbudil upanje na podaljšek, vendar izenačenja ni bilo. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so v zadnjem tednu dosegli dve lepi zmagi nad Salzburgom v gosteh (2:3) in KAC-em doma (1:0), tokrat pa so naleteli na čvrstega in trdnega tekmeca, ki je spretno izkoristil prav vsako napako, ki so jo naredili pred svojim vratarjem Paavom Hölsäjem.

Pustertal v sijajni formi
Potem ko so v torek proti Celovčanom pokazali izjemno zbrano obrambno predstavo, je bila dva dni pozneje podoba zeleno-belih v tem elementu precej slabša. Pustertal, ki je v sredo gladko odpravil Beljak (2:6), je v Ljubljani dosegel šesto zaporedno zmago in se prebil že na peto mesto. V petek gostuje še v Znojmu.

Zajc po protinapadu izenačil na 1:1
Gostitelji so morali vseskozi loviti tekmeca. V prvi tretjini, ko so bili Južnotirolci boljši, so pravzaprav iztržili ugoden izid (1:1). Zmaji niso bili zbrani v uvodnih minutah. Jakub Stukel, ki je bil tudi na seznamu želja Olimpije pred začetkom sezone, je z desne strani podal pred vrata, kjer je Maxwell Gerlach z natančnim strelom poslal plošček tik ob vratnici v mrežo. Minimalen zaostanek iz 5. minute so Ljubljančani izničili celo v trenutkih, ko so imeli na ledu igralca manj. V protinapad sta ušla Sebastien Piche in Miha Zajc, napadalec je nato premagal Hannesa Stolla v 14. minuti.

Nadaljevanje je znova prineslo zadetek Pustertala v 30. minuti, Raphael Andergassen je iz bližine zatresel mrežo. V drugi tretjini domačim ni uspelo izenačiti, čeprav so imeli tudi dvakrat igralca več na ledu.

Bardaro povišal na 1:3
V zadnji tretjini so poskušali varovanci Mitje Šivica na vsak način poravnati izid, toda Pustertal je bil zbran v svoji obrambni tretjini, v 50. minuti pa je znova kaznoval nepozornost Olimpije v obrambi in pobegnil na 1:3. Sijajni napadalec Anthony Bardaro, ki je blestel tudi v Asiagu in Bolzanu, je močno nagnil tehtico na stran gostov.

Izjemen prodor Tomaževiča
Zdelo se je, da Ljubljančanom ne bo več uspelo najti poti do preobrata, a je potem tri minute in pol pred koncem Blaž Tomaževič uprizoril izjemen prodor in ga kronal še z natančnim strelom pod prečko za znižanje na 2:3.

Mantinger potrdil zmago gostov
Tveganje brez vratarja v zadnji minuti in pol pa je nato prineslo še en gol Pustertala za končnih 2:4. Matthias Mantinger je potrdil zmago Južnotirolcev s strelom v prazno mrežo.

Razočarani Šivic napovedal spremembe v ekipi
"Nismo bili pripravljeni na to tekmo. To srečanje bo treba hitro pozabiti. Nismo dobro drsali, podaje niso bile natančne, nič se nam ni posrečilo. To je bilo bistveno premalo. Pustertal vedno čaka na napake tekmeca, imeli smo slabo reakcijo. Noge niso bile prave, mentalno nismo bili na primernem nivoju. V tej ligi ni lahkih zmag. Za Pustertal je bila to druga tekma v seriji treh v treh dneh, a bili so pripravljeni v glavi," je bil zelo razočaran Mitja Šivic. V tej sezoni je bil tudi po precej višjih porazih precej boljše volje. Tokrat ni našel nič pozitivnega v igri zmajev.

"V nedeljo nas čaka Znojmo, ki je odlična napadalna ekipa, stavijo na veliko drsanja. Ne moremo jih primerjati s Pustertalom. Vsekakor se obetajo spremembe v ekipi, priložnost bodo dobili igralci, ki so bili tokrat na tribuni," je še dodal strateg zeleno-belih. Anže Ropret, Wade Murphy in Mark Čepon čakajo na priložnost, zadnji dve tekmi so bili na tribuni.

Helminen se ne pritožuje nad zelo zgoščenim urnikom
"Olimpija je odlična drsalna ekipa. Bili smo pripravljeni od začetka. Pomemben je bil vodilni zadetek. Zelo sem zadovoljen z našo igro, odločale so malenkosti. Spored je res nenavaden, tri tekme v treh dneh, a taki so časi zadnji dve leti. Ne bomo se pritoževali, saj smo ujeli pravi ritem. Vsaka tekma je težka v tej ligi, malenkosti delamo prav," je bil nasmejan trener Pustertala Raimo Helminen.

Niz treh domačih tekem bo Olimpija sklenila v nedeljo, ko v Tivoli prihaja češki klub Znojmo.