To je bil prvi dvoboj Linza in Olimpije v tej sezoni, če ne upoštevamo pripravljalne tekme pred sezono, ki so jo Avstrijci 11. avgusta dobili s 6:0. Po dveh zaporednih domačih porazih je bilo vzdušje v Tivoliju v sredo zelo naelektreno, navijači so izrazili nezadovoljstvo in tokrat so zmaji prikazali pravi obraz na neugodnem gostovanju.

Brucker zadel ob prednosti igralca več
Ljubljančani so srečanje začeli podjetno, Gregor Koblar je imel prvo priložnost, a ni najbolje streljal. Zato pa so bili v 9. minuti učinkovitejši Avstrijci, ki so izkoristili prvo številčno premoč na ledu, ko je bil izključen Kristjan Čepon. Strel Andreasa Kristlerja je blokiral Nejc Stojan, odbit plošček pa je med nogama Žana Usa v mrežo pospravil Marco Brucker. Sodniki so gol priznali šele po ogledu posnetka.

Lebler kaznoval veliko napako Garreffe
Na žalost Olimpije to ni bil edini plošček v mreži Usa, domači so po nekaj nevarnih akcijah gostov namreč v 17. minuti izkoristili še eno priložnost, ki so jim jo tekmeci ponudili kar sami. Joseph Garreffa je skušal preigravati v obrambni tretjini. Ostrostrelec Brian Lebler mu je odvzel plošček in ga z izjemnim strelom poslal pod prečko za 2:0.

Kalan kronal precej boljšo igro zmajev
Slovenski prvaki so bili v drugi tretjini precej boljši tekmec. Imeli so nekaj lepih priložnosti za znižanje zaostanka, najlepšo je zapravil Žiga Pance, a razpoloženi vratar Rasmus Tirronen se vse do zadnje minute ni pustil premagati. 35 sekund pred koncem druge tretjine je veliko napako naredil Tirronen, ki je po strelu Gregorja Koblarja že ulovil plošček, a mu je padel na ledeno ploskev, Kalan pa ga je iz bližine potisnil v mrežo.

Dodero zagotovil točko
Premoč Olimpije se je nadaljevala tudi v zadnjem delu igre, v 49. minuti jo je tudi kronala z zasluženim izenačenjem. Strel Roka Kapla je zletel mimo vrat, od ograde pa se je plošček odbil, Chris Dodero pa ga je z desne strani z bekhendom spretno pospravil pod prečko.

Knott odločil pri kazenskih strelih
Po izenačenju so nekoliko bolje zaigrali gostitelji (Logan Roe je stresel prečko), a izid se ni spremenil, ravno tako ne v podaljšku, tako da so zmagovalca odločili kazenski streli. Edini zadetek je dosegel Graham Knott, ki je z bekhendom poslal plošček mimo Usa v mrežo.

Šivic: Naredili smo velik korak v pravo smer
"V uvodnih sedmih minutah smo igrali zelo dobro. Po prejetem zadetku iz "power playa" smo malce popustili. V drugi tretjini smo bili precej boljši, premalokrat smo zadeli. Nismo se predali in uspeli smo izenačiti na 2:2. Če se spomnim sredine tekme proti Beljaku, smo naredili velik korak v pravo smer," je bil zadovoljen trener Mitja Šivic.

Lukas: Olimpija je bila večji del tekme precej boljša
"Olimpija je bila večji del tekme precej boljša. Imeli smo ogromne težave. Vratar Tirronen nas je držal v igri. Moram priznati, da smo tokrat zelo srečno zmagali. Zamisliti se moramo nad to predstavo, ki je bila daleč pod pričakovanji," je bil poudaril trener Linza Phil Lukas.

V nedeljo bo še enkrat v Tivoli prišel Beljak, ki je v sredo zmagal z 2:5.