Marc Olivier Vallerand (levo) je dosegel vodilni zadetek za zmaje, v podaljšku pa je stresel vratnico. Foto: SŽ Olimpija

Celovčani so pred tednom dni v Tivoliju slavili prepričljivo s 6:1, a že takrat je bil vtis zeleno-bele zasedbe vsaj v prvi polovici dober. Takrat je šepala učinkovitost, danes pa so Ljubljančani tudi zadevali. Uspeli so nadgraditi predstavo iz Asiaga, kjer so osvojili tri točke po osmih zaporednih porazih. Boj za 10. mesto tako ostaja odprt, saj sta Pustertal in Asiago tokrat ostala praznih rok.

Manjkala sta Aljoša Crnovič (poškodba) in Jaka Sodja (bolezen). Vrnil se je branilec Mark Čepon. V vratih je znova blestel Anthony Morrone, ki je zbral 31 obramb. Zmaji so bili slabi pri sodniških metih, "power play" je še vedno težava, prejeli so celo zadetek ob prednost igralca več.

Dodero zadel Valleranda v drsalko za vodstvo
Korošci, ki se borijo za mesta med prvimi šestimi in s tem neposreden vstop v končnico, so tako morali slovenske tekmece večji del dvoboja loviti. Za prvo ljubljansko vodstvo je poskrbel Marc Olivier Vallerand že na začetku dvoboja. V 3. minuti je Chris Dodero zadel Kanadčana v drsalko, plošček pa se je odbil za hrbet Sebastiana Dahma.

Tičar izenačil ob prednosti dveh igralcev več
V 17. minuti je bil najprej izključen Kristjan Čepon, nato pa še Carl Neill zaradi zadrževanja. Minuto in osem sekund so imeli gostitelji prednost dveh igralcev več. Izenačil je slovenski reprezentant v dresu rdečih Rok Tičar, z desne strani je v drugem poskusu potisnil plošček v mrežo.

Zmaji po vodstvu prejeli zadetek z igralcem več
Tudi začetek druge tretjine je pripadel gostom. V 27. minuti je Jaka Šturm v gneči pred vrati nevarno zapretil, a so gostitelji odbili plošček z golove črte. Žiga Mehle ga je pospravil v mrežo. Ko je bil na kazenski klopi Thomas Hundertpfund zaradi udarca s palico, je Lucas Lessio ušel v protinapad. Trije igralci Olimpije so ga le gledali, nato pa je podal do Matta Fraserja, ki je izenačil na 2:2. To je bil šok za zmaje, ki so le minuto in pol zatem prejeli še en zadetek. Tičar je podal do Rihardsa Bukartsa, ki je zadel za 3:2.

Neill zagotovil točko
Tako je bilo videti, da bo KAC vendarle upravičil vlogo favorita. A se borbeni gostje še niso predali, tri minute pred koncem pa je na 3:3 izenačil branilec Neill in izsilil podaljšek. Z natančnim strelom je poslal plošček pod prečko.

Vallerand v vratnico, Lessio zadel po protinapadu
V dodatnih petih minutah imeli gostje dvakrat smolo v igri treh proti trem. Najprej je Vallerand zadel vratnico. Ko je do konca ostalo le še nekaj sekund, so Ljubljančnai zahtevali kazen, Matt Fraser pa je podal do Lessia, ki je zadrsal sam proti vratom in 4,6 sekunde pred koncem ukanil Morrona za 4:3.

Šivic jezen na sodnika
Trener Mitja Šivic nikoli noče govoriti o sodnikih, tokrat pa sta ga Trpimir Piragić in Christoph Sternat zelo razjezila. Po koncu tekme ni želel omenjati tega dogodka, a je svetoval naj si vsi še enkrat ogledajo zadnjo akcijo na tekmi, ko so Neilu izbili palico na tla, nato pa izpeljali protinapad.

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani igrali v petek, ko bodo gostili zadnjeuvrščeni Vorarlberg. V nedeljo v Tivoli prihaja še Dunaj, nato pa se v torek začenja finalna serija državnega prvenstva proti Jeseničanom.