Odločilni trenutek na tekmi, ko je štiri sekunde pred iztekom druge tretjine zmagoviti zadetek dosegel Patrice Bergeron. Foto: Reuters

Na led se je v Bostonovem dresu vrnil David Pastrnak, ki je poskrbel za dve podaji, obe v igri z igralcem več.

Bruinsi so se v prvi tretjini sicer znašli v zaostanku. Sebastian Aho je podal do Haydna Fleuryja, ki je z diagonalnim strelom iz zapestja z desne strani matiral nemočnega Jaroslava Halaka.

Toda Boston se je, tako kot na prejšnji tekmi, znova vrnil, uprizoril preobrat in – zmagal. Izkoristil je napake tekmeca, zadel je iz dveh power playev.

Prvič sredi druge tretjine, ko je David Krejči ob drugi vratnici podstavil palico in preusmeril plošček v mrežo, drugič štiri sekunde pred zadnjim odmorom, ko je v polno zadel Patrice Bergeron.

35-letni veteran, ki že vso kariero v Ligi NHL brani barve Bostona, je pobral plošček izza gola in ga od drsalke vratarja Petra Mrazka poslal v mrežo za končnih 2:1.

"Igralci se zavedajo, kaj je na kocki. V tej ligi igrajo dovolj dolgo, da se zavedajo, da je treba izkoristiti vsako najmanjšo priložnost, ki se ti ponudi. Ljudje pozabljajo, da smo lani potrebovali vseh sedem tekem za zmago nad Torontom v prvem krogu končnice," je po tekmi dejal trener Bostona Bruce Cassidy.

V polfinalu se bodo 'kosmatinci' pomerili z zmagovalcem para Washington – New York Islanders. Prvaki izpred dveh let so v noči na sredo preprečili metlo ekipe z Long Islanda in zaostanek v zmagah znižali na -2 (1:3). Tekmo je odločil Alex Ovečkin. Peta tekma je na sporedu v noči na petek.

Liga NHL, končnica, četrtfinale, sredine tekme

Napadalec Vancouvra Tyler Motte je na peti četrtfinalni tekmi potopil aktualnega prvaka St. Louis. Canucksi so v seriji povedi s 3:2. Foto: Reuters

* 5:4 (2:1, 0:2, 2:1)
Johnson 6., Coleman 7., Shattekirk 53., Cirelli 59., Point 66.; Foligno 12., Stenlund 30., Wennberg 40., Björkstrand 50.
Obrambe: Vasilevskij 37; Korpisalo 20.
* - v podaljšku

Brayden Point je takole odločil tekmo med Tampo Bayjem ter Columbusom v podaljšku in ekipo s Floride poslal v polfinale. Foto: Reuters

PHILADELPHIA (1) - MONTREAL (8) 3:2
3:5 (0:1, 2:2, 1:2)
Voraček 23., 27., Farabee 51.; Armia 3., 31., Gallagher 32., Suzuki 51., Danault 60.
Obrambe: Hart 28; Price 26.

Četrtek:
WASHINGTON (3) - NY ISLANDERS (6) 1:3

Hokejisti Colorada so se v četrtfinalni seriji znesli nad Arizono. Serijo so dobili s 4:1, 'kojotom' pa v tem času nasuli kar 22 golov (4,4 gola na tekmo). Še posebej impresivni sta bili zadnji dve zmagi s 7:1. Arizona je edino tekmo dobila 15. avgusta, ko je slavila s 4:2. Foto: Reuters