Nathan MacKinnon (desno) je na tekmi proti St. Louisu dosegel štiri točke (zadetek in tri podaje). Foto: Reuters

Ljubitelji hokeja so v prvi tretjini videli zgolj en zadetek, ko je mrežo gostov zatresel Nathan MacKinnon, sredi druge tretjine je Colorado po golih Nazema Kadrija in Mikka Rantanena vodil že s 3:0.

Igrali smo tako, kot smo morali. Igra je morala biti preprosta, tekmeca smo morali ves čas siliti v napake. Tako moramo igrati tudi v prihodnje. Prav zaradi tega smo dosegli toliko zadetkov.

Samuel Girard, branilec Colorada, ki je osvojil štiri točke

Toda St. Louis se je za silo vrnil in zaostanek znižal na -1. Najprej je Robert Thomas zadel izza gola, nato je z modre črte domačega vratarja Philippa Grubauerja premagal še Alex Pietrangelo.

Gostje iz Misurija so iskali zadetek, s katerim bi poravnali izid na 3:3, a zaman. Sledila je ofenziva gostiteljev, s katero so povedli kar za pet zadetkov.

Najprej je Cale Makar izkoristil odsotnost Jaya Bouwmeestra, ki se je na kazenski klopi hladil zaradi spotikanja, in zadel iz power playa, 'petarda' je odjeknila ob izteku 7. minute zadnje tretjine, ko je Kadri zadel z desne strani in se med strelce vpisal še drugič.

J. T. Compher je v 53. minuti izkoristil še en power play in po ubranjenem strelu Gabriela Landeskoga plošček iz bližine poslal v mrežo, na 7:2 je dobri dve minuti pozneje povišal Joonas Donskoi, ki je nemočnega vratarja Jordana Binningtona premagal z leve strani.

Razbita vojska St. Louisa je bila na ledu Pepsi Centra povsem nemočna, do konca ji je uspelo zaostanek le še minimalno stopiti, ko je Robert Thomas zadel s strelom iz zapestja.

Toronto je s 6:3 slavil v Winnipegu. Foto: Reuters

Toronto dobil kanadski derbi
V Winnipegu so kanadski obračun dobili hokejisti Toronta, ki so gostitelje ugnali s 6:3 in točkovni niz podaljšali že na devet tekem. Na zadnjih devetih tekmah so osemkrat osvojili poln izkupiček točk, eno točko so osvojili še na obračunu z New York Rangersi, ki so ga izgubili po podaljšku. V Bell MTS Placeu je blestel William Nylander, ki je dosegel tri točke (dva zadetka in podaja), mrežo je zatresel že na peti zaporedni tekmi.