Colorado je pred začetkom sezone bil v najožjem krogu favoritov za Stanleyjev pokal. Na stavnicah je zaostajal le za Edmontonom in bil ob boku Floride, Dallasa in New Jerseyja. Foto: Reuters

Colorado je popolnoma nadigral Anaheim, pri katerem pa je v vratih blestel Lukas Dostal, ki je večer končal s 45 obrambami. Racmani so v Denverju povedli z 2:0, nakar so se dolgo le branili. Plaz je povedel s 3:2 v 52. minuti, ko je že četrti gol sezone dosegel Ross Colton. Vendar Anaheimu je v zadnjih sekundah uspel veliki met, Troy Terry je 13 sekund pred koncem izsilil podaljšek z izenačenjem na 3:3.

V zadnji minuti podaljška je nato odločil prvi domači center Nathan MacKinnon, ki je poskrbel za olajšanje pri Coloradu. Eni izmed favoritov sezone so namreč izgubili prve štiri tekme brez ene same tolažilne točke, ob tem pa prejeli kar 25 golov.

Nasprotno Winnipeg in njegovi navijači poznajo samo zmage na startu sezone 2024/25. Jetsi so po uvodnih treh zmagah v petek zvečer še gladko premagali San Jose s kar 8:3. Z učinkovitostjo so se izkazali Cole Perfetti, Neal Pionk in Vladislav Namestnikov. Vsi so prvič v karieri na eni tekmi zbrali štiri točke, Perfetti za dva gola in dve podaji, Pionk in Namestnikov pa za gol in tri podaje.

Ob Winnipegu poraza v novi sezone ne poznajo zgolj še Calgary in Tampa Bay. Los Angeles Anžeta Kopitarja bo po uvodni turneji petih tekem na Vzhodu naslednjo tekmo igral v noči na ponedeljek, ko bodo Kralji gostovali pri Anaheimu.