Kopitar je ob igri 5 na 3 najprej podal Drewu Doughtyju za izenačenje na 2:2, nato pa sam izkoristil podajo Dustina Browna za vodstvo 3:2. Foto: Reuters

Kralji so v soboto doživeli najhujši poraz, ko so s kar 1:7 izgubili pri Coloradu. Po 1. tretjini ponedeljkove tekme so proti Bluesom zaostajali z 0:2. Tekmo so po zaslugi Kopitarja v 2. tretjini izenačili na 3:3, preden jim je sredi zadnje tretjine branilec Paul LaDue prinesel 20. zmago sezone. LAK je prvič po 28. oktobra prišel do zmage, potem ko so med tekmo zaostajali za dva zadetka.

Po zaostanku vendarle udarili nazaj
"Morda nam ni uspel takšen začetek, kot smo si ga želeli, a smo udarili nazaj in si priborili zmago,"
je po tekmi dejal Kopitar, ki je še petič zapored na tekmah proti St. Louisu prispeval vsaj točko. "Četudi smo v prvi tretjini zaostajali, smo si vseeno priigrali kar nekaj priložnosti, le ni nam jih uspelo izkoristiti. A verjeli smo vase, vztrajali in uspelo nam je delo opraviti do konca," je še dejal s 34 točkami najučinkovitejši Kralj.

Vratar Jonathan Quick je ustavil 33 strelov, s čimer je prišel do svoje 302. zmage v karieri in postal četrti najboljši med ameriškimi vratarji. "Gre za simpatičen mejnik, a v resnici mi le skušamo spet ujeti svoj ritem in se vrniti v bitko za končnico," je po tekmi dejal Quick.

LAK ostaja na dnu Pacifika in predzadnjem mestu Zahodne konference, pri čemer ima po 50 od 82 tekmah rednega dela 8 točk zaostanka za območjem končnice. Foto: Reuters

Dolg odmor za premislek, kako naprej
Ob Kopitarju je tudi Tyler Toffoli za zmago prispeval gol in podajo, z dvema podajama se je izkazal še Brendan Leipsic. Pri gostujočih notah, ki so pred tem dobili 7 od 11 tekem v gosteh, so zadeli Mackenzie MacEachern, Oskar Sundqvist in Ryan O'Reilly.

Los Angeles Kings bodo zdaj počivali vse do 2. februarja, vmes bo premor za tekmo vseh zvezd, nato pa bodo v New Yorku začeli turnejo šestih gostovanj, prvo jih čaka v Brookylnu pri Islandersih.