Kieffer Bellows je bil že leta 2016 izbran na naboru Lige NHL, vendar je šele letos prvič nastopil v njej. V tem času se je kalil v ligah USHL, HE, WHL in AHL. Foto: Reuters

Kalifornijci so v prvi tretjini izkoristili svoji priložnosti, v 11. minuti je Ben Hutton iz zapestja zadel na lovilko domačega vratarja Thomasa Greissa, točno sedem minut pozneje je vodstvo podvojil Alex Iafallo, ki je plošček v mrežo poslal med Greissovima nogama.

Vsakič, ko zatreseš mrežo in pomagaš svoji ekipi do zmage, ob tem pa zbereš še dve točki, je to velik dosežek. Še posebej v tem delu sezone.

Kieffer Bellows po doseženih prvih zadetkih v Ligi NHL

Michael Dal Colle je v uvodu druge tretjine prepolovil vodstvo Kingsov, a je Trevor Lewis znova poskrbel za +2, potem ko je v 28. minuti po Amadiovi podaji z leve strani podstavil palico in plošček preusmeril v gol za 3:1.

Nato so Greissova mreža ni več zatresla, Los Angeles pa je prejel kar štiri zadetke zapored – od teh je dva dosegel novinec Kieffer Bellows, ki se je prvič v karieri vpisal med strelce. Prav ta igralec je v 53. minuti dosegel tudi odločilni zadetek, potem ko je iz težkega položaja zatresel prazno mrežo.

"Vsakič, ko zatreseš mrežo in pomagaš svoji ekipi do zmage, ob tem pa zbereš še dve točki, je to velik dosežek. Še posebej v tem delu sezone," je po tekmi povedal do ušes nasmejani Bellows.

Ben Hutton je načel mrežo Islandersov. Foto: Reuters

Liga NHL, tekme 6. februarja

NY ISLANDERS – LOS ANGELES
5:3 (0:2, 2:1, 3:0)
Dal Colle 22., Bellows 31., 53., Martin 41., Lee 60.; Hutton 11., Iafallo 18., Lewis 28.

CALGARY - NASHVILLE 2:3

Hokejisti Calgaryja (v rdeči opravi) so s 3:2 na domačem ledu klonili pred Predatorsi iz Nashvilla. Foto: Reuters

ARIZONA - CAROLINA 3:5

EDMONTON - SAN JOSE 3:6