Soigralca v prvem napadu LA-ja Anže Kopitar in Alex Iaffalo sta tudi najučinkovitejša Kralja v sicer slabi ekipni sezoni: kapetan je pri 46 točkah, Američan pa pri 31 točkah na 52 tekmah sezone. Foto: AP
Sorodna novica Čustvena vrnitev Kopitarja in kolegov v Staples Center

Dan po domačem porazu s Tampo Bayem je Los Angeles skočil na bližnje gostovanje v arizonsko puščavo. V Glendalu so bili Kralji podjetnejši (streli 31:24) in so tudi povedli v 9. minuti, ko je prvič na tekmi zatresel Alex Iaffalo.

V 2. tretjini je sledil preobrat Kojotov prek Nicka Schmaltza in Christiana Dvoraka, a se je gostom pritisk obrestoval na začetku 58. minute. Ob igralcu več so stisnili gostitelje, na koncu pa sta Kopitar in Adrian Kempe pripravila prostor za izenačenje Iaffala.

Odločila dvojna podaja s kapetanom
Sledil je podaljšek, ki pa je trajal samo 24 sekund, kolikor je potrebovala udarna naveza Kingsov za šah mat. Iaffalo in Anže Kopitar sta si izmenjala dvojno menjavo, 26-letnik iz New Yorka pa je še tretjič zatresel mrežo za svoj prvi hat-trick v NHL-u in sladko zmago pri pacifiškem tekmecu.

Plošček iz hat-tricka gre v očetov bar
"Počutim se zelo dobro, to je sijajna zmaga za naše fante,"
je po obračunu dejal Iafallo. "Ostali smo zbrani v vseh treh tretjinah ledu. Upam, da je kdo pobral zmagoviti plošček za očetov bar," je še v smehu sklenil junak obračuna Iaffalo.

Kljub 19. zmagi sezone Los Angeles ostaja na zadnjem mestu Pacifiške skupine in Zahodne konference. V celotni Ligi NHL je slabši le Detroit z le 28 točkami. LAK, ki je bil pred sredno tekmo s Tampo prost kar 10 dni, bo v soboto gostil lokalni obračun z Anaheimom, ki ima na lestvici samo dve točki več.