Los Angeles po devetih osvojenih točkah na zadnjih petih tekmah ni več zadnji klub Pacifika in Zahoda. Foto: AP

Kingsi so pri vodilnem klubu Atlantske skupine potrdili decembrski dvig forme in prišli do četrte zmage na zadnjih petih tekmah, pri čemer pa so še ob porazu osvojili tolažilno točko. Junak sladke zmage pri Bruinsih je bil Anže Kopitar, ki je v 64. minuti dokončal protinapad z natančnim strelom iz zapestja, s katerim je ukanil Tuukka Raska.

Quick branil, Roy izsilil podaljšek
Los Angeles je v TD Gardnu dvakrat povedel, v prvih minutah 1. in 2. tretjine sta zadela Blake Lizotte in Adrian Kempe, a na začetku 3. tretjine je Brandon Carlo popeljal Boston v vodstvo s 3:2. Dve minuti pred koncem je podaljšek izsilil Matt Roy. Ob razmerju strelov 40:27 je v gostujočih vratih blestel Jonathan Quick. Dobro minuto in pol pred koncem podaljška ob igri 3 na 3 je udarila udarna trojka LAK-a, po ubranjenem strelu Quicka je branilec Drew Doughty hitro poslal plošček v napad za Kopitarja, ki je nato imel na desni strani odprtega Dustina Browna, a se je raje kot za podajo odločil za prekanjeni strel, ki mu finski vratar ni bil kos.

"Zdaj moramo samo še tako nadaljevati"
"Bil je protinapad dveh na enega z Brownom. Vseskozi sem iskal podajo, a je na koncu zmanjkalo prostora, tako da sem se odločil za strel in se je izšlo zame,"
je zmagovito akcijo opisal Kopitar. "Ne samo nocoj. Zadnjih nekaj večerov smo igrali dober hokej, dobro zaključujemo, zdaj moramo samo še tako nadaljevati in gledati naprej. Gremo v Columbus," je prvi mož Los Angelesa za Fox Sports West povzel serijo najboljših predstav v sezoni.

LAK končno ni več zadnji
32-letni Hrušičan je na 36. tekmi sezone prišel do 32. točke, s katero je zakrivil šesti poraz Bostona na zadnjih sedmih tekmah, sočasno pa so Kralji prvič po uvodnem tednu sezone 2019/20 zapustili dno Pacifika in Zahodne konference.

Ponesrečena epizoda s Kovaljčukom
Pred tekmo je Los Angeles dokončal postopek odslovitve Ilje Kovaljčuka. "Ni se izšlo. Preprosto, z obeh strani ni delovalo. Z današnjim dnem je prosti igralec, ki išče druge možnosti, da ostane v NHL-u," je križ čez svojo veliko napako naredil generalni menedžer Kraljev Rob Blake. 1. julija 2018 je Blake zmagal v boju za podpis ruskega veterana, ki se je po dopolnjenem 35. letu vrnil v NHL, podpisana je bila 3-letna pogodba v vrednosti 15 milijonov evrov. Na 81 tekmah za LAK je Kovaljčuk zbral 43 točk, letos 9 na 17 tekmah, od 9. novembra dalje pa je bil odpisan igralec na tribuni. Ker iskanje menjave za Kovaljčuka ni bila uspešna, so ga zdaj odslovili, a ker gre za veteransko pogodbo, ostaja Los Angelesu celoten znesek Rusove pogodbe pri štetju za proračunsko omejitev plač (salary cap).