Warren Foegele (št. 37 na sredini) je bil junak uvodne domače zmage Kraljev. 28-letni Kanadčan je zadnja tri leta bil član Edmontona, ki je trikrat zapored v 1. krogu končnice izločil Kralje. Foto: Reuters

Branilec Jordan Spence je v 5. minuti dosegel prvi gol v sezoni, nato pa je Warren Foegele z goloma v 9. in 12. minuti postal junak domače premiere v novi sezoni. V nadaljevanju so sicer Kralji ohranjali pobudo, a na koncu bi jih nedisciplina lahko drago stala.

Sredi tekme je San Jose ob številčni premoči vrnil Mikael Granlund, ki je drugič zadel točno minuto pred koncem tekme, ko so Sharksi znova imeli igralca več. Na koncu so gostje iz severne Kalifornije lovili izenačenje tudi z dvema igralcema več, a Kingsi so zdržali in prišli do četrte zmage v sezoni.

V soboto Kingse doma čaka soočenje z novincem Utahom, nato sledi obisk San Joseja v torek, v sredo pa v Los Angeles pride v goste Vegas. Foto: Reuters

Kapetan Anže Kopitar je sicer ostal brez točke, ob +/- 0 je odigral 20 izmen za 19:12 igre, pri tem je poskusil s tremi streli, od tega enim v okvir vrat. Slovenski as je sicer izgubil kar štiri ploščke, a se je oddolžil z dvema blokadama in s 54-odstotno uspešnostjo pri sodniških metih (13/24).

Kralji so sezono 2024/25 zaradi del v domači dvorani odprli s kar sedmimi gostujočimi tekmami, na katerih so iztržili 3-2-2 in osvojili devet točk.

"Občutil sem veliko vznemirjenje ob vrnitvi domov, prvič se je zgodilo, da sem bil v naši garderobi, ne da bi prej tukaj odigral pripravljalno tekmo. Toda navijači so bili odlični. Bili so glasni. Lepo je videti dvorano po prenovi in lahko rečem, da sem res vesel, da smo zmagali," je bil po uspešnem krstnem nastopu v Los Angelesu navdušen Warren Foegele.

Bobrovski najhitreje do 400. zmag

Četrtkov hokejski večer v Ligi NHL je zaznamovala 400. zmaga vratarja Sergeja Bobrovskega, ki je do tega mejnika prišel v zgolj 707 tekmah, s čimer je prehitel dosedanjega rekorderja med vratarji Henrika Lundqvista. Za nov rekord Bobrovskega je njegova Florida s 3:1 premagala ravno NY Rangers, katerega legenda je švedski vratar. V zgodovini Lige NHL je zgolj 14 vratarjev doseglo 400 zmag, Bobrovski je za to potreboval 14 sezon v najmočnejši hokejski ligi na svetu, predvsem pa je to zgolj pika na i po spomladanski osvojitvi Stanleyjevega pokala. Panterji so se z zmago v New Yorku tudi zavihteli na vrh Vzhodne konference. Za Rangerse je bil to sicer prvi čisti poraz v sezoni brez osvojene točke.

Jetsi že vse od 30. marca poznajo samo zmage

Winnipeg zdaj igra za zgodovino, a čaka ga težka naloga. V soboto Jetsi gostujejo pri presenečenju starta sezone Calgaryju, če bodo uspešni pa bodo lahko izenačili rekord v ponedeljek, ko bodo doma gostili Toronto. Foto: AP

Na Zahodu in v celotni ligi pa še naprej vodi Winnipeg, ki je dobil tudi sedmo tekmo nove sezone. Jetsi so gostovali pri Seattlu, kjer so v zadnji tretjini sicer zapravili vodstvo s 3:1, a zato je Nikolaj Ehlers v drugi minuti podaljška poskrbel za zmago s 4:3 in ohranitev stoodstotnega izkupička.

A zgodba ni samo sedem uvodnih zmag, temveč podatek, da Winnipeg ni izgubil tekme v rednem delu sezone že vse od 30. marca in je trenutno že pri 15 zaporednih zmagah! Na zgodovinskih lestvicah je to izenačen četrti najdaljši niz, pred Jetsi 2024 so samo še Columbus 2017 in Edmonton 2024 s 16 zaporednimi zmagami, rekord pa je v sezoni 1992/93 postavil Pittsburgh z Lemieuxom in Jagrom.

TEKME 24. OKTOBRA

LOS ANGELES - SAN JOSE
3:2 (3:0, 0:1, 0:1)
Spence 5., Foegele 9., 12.; Granlund 31., 59.

Kopitar brez točke in +/- 0 v 20 izmenah za 19:12 igre, 3 poskusi strelov, 1 strel v okvir vrat, 4 izgubljeni paki, 2 blokadi, buliji 13/24 (54 %).

BOSTON - DALLAS 2:5
TORONTO - ST. LOUIS 1:5
DETROIT - NEW JERSEY 5:3
TAMPA BAY - MINNESOTA 2:4

NEW YORK - FLORIDA 1:3
CALGARY - CAROLINA 2:4
UTAH - COLORADO 1:5
SEATTLE - WINNIPEG 3:4 - v podaljšku