Anže Kopitar je ob podaji vknjižil rating -1, dva strela v okvir, dva naleta, en izgubljen pak, dve blokadi, dobil pa je 10 od 15 bulijev v 26 izmenah za 22:36 igre. Foto: AP

Štirikrat so Hurikani povedli v Staples Centru na sobotni hokejski matineji in štirikrat je Kraljem uspelo izenačiti. Za izid 1. tretjine 2:2 je strelcu Adrianu Kempeju podal tudi kapetan Los Angelesa Anže Kopitar, ki je priboril sodniški met na začetku akcije, branilec Edler je sprožil z modre črte, švedski napadalec pa je preusmeril plošček v mrežo. Na 17. tekmi sezone je Kopitar z deveto podajo tako vpisal že 17. točko v 2021/22.

Štirikrat izenačili, petič pa ni več šlo

V enakem ritmu so goli padali tudi v 2. tretjini, ki jo je nato zaključil gol Čeha Martina Nečasa, vsega 34 sekund pred drugim odmorom. V zadnjih 20 minutah so Kralji silovito pritisnili, a se Danec Frederik Andersen ni več pustil premagati – v zadnji tretjini je zbral kar 20 obramb, skupaj pa 39.

Junaka zmage pa sta bila ob Nečasu še Sebastian Aho in Derek Stepan, ki sta za Carolino dosegla po gol in podajo. "Vedno je dobro, če zmagaš in veš, da bi lahko igral še veliko bolje. Iz svojih napak se moramo učiti, a najpomembnejši sta točki in ti smo osvojili," je po tekmi povedal Finec Aho in nakazal, da je Carolini do zmage pomagala tudi športna sreča.

Popravni domači izpit proti zadnjemu v ligi

Za Los Angeles je dvakrat zadel Kempe, po enkrat pa Brendan Lemieux in Blake Lizotte. Že v noči na ponedeljek Kingse čaka naslednja tekma – v goste prihaja najslabša ekipa Lige NHL Arizona, ki pa je tokrat v podaljšku ugnala Detroit.

Los Angeles je odprl sezono z odmevno zmago nad Vegasom, a nato doživel šest zaporednih porazov, na kar je odgovoril s šestimi zaporednimi zmagami po vrsti, zdaj pa je tretjič zapored izgubil, drugič brez osvojene točke. Na drugi strani Carolina slavi četrto zaporedno zmago, s katero se utrjuje v vodstvu Metropolitanske skupine in drugem mestu Vzhoda, kjer le za točko zaostaja za vodilno ekipo sezone Florido.