Izbruh veselja na klopi Bostona po golu Brada Marchanda, ki je ekspresno končal podaljšek. Foto: AP

Boston je po porazu na uvodni tekmi končnice, ki jo je s 3:2 v podaljšku dobil Washington, zaostajal tudi na drugi tekmi vse do 58. minute. Podaljšek je gostom priboril Taylor Hall, ki je slabe tri minute pred koncem rednega dela po gneči pred vrati domačinov zadel za izenačenje.

Že v prvem resnem napadu podaljška je bila 2. tekma serije odločena: David Krejči in Matt Grzelcyk sta s podajama odprla prostor za Brada Marchanda, ki je sprožil iz desnega kroga. Veteran Craig Anderson je bil premagan četrtič in zaman je bilo njegovih 44 obramb. V vratih gostov je Finec Tuukka Rask zbral 36 obramb.

Za sekundo prehitel "gol" Bobbyja Orra
Marchandov gol že v 39. sekundi podaljška v končnici je nov klubski rekord ‒ za sekundo je prehitel najslovitejši gol v zgodovini Bostona. V 40. sekundi podaljška četrte tekme finala Stanleyjevega pokala 1970 je legendarni branilec Bobby Orr zadel za naslov prvaka in pri tem ikonično poletel.

Kapetan Colorada Gabriel Landeskog se je na štartu končnice proslavil s prav posebnim hat-trickom Gordieja Howa. V uvodni tretjini se je stepel z Braydenom Schennom, nato podal za gol MacKinnona, nato pa še sam zatresel mrežo St. Louisa. Foto: AP

Orkanski začetek Caroline
Dobro so končnico odprli hokejisti Caroline, ki so na uvodni tekmi serije nadigrali Nashville s 5:2. Izkušeni center Jordan Staal je v Raleighu k domači zmagi prispeval dva zadetka. Novinec v Ligi NHL vratar Alex Nedeljkovic je ob svojem debiju v končnici ubranil 22 strelov Plenilcev. Pri Hurricansih se je z dvema podajama izkazal še Brett Pesce. Za Nashville sta zadela Šved Filip Forsberg in Finec Erik Haula, vratar Juuse Saros je zaustavil 33 strelov.

Landeskog-MacKinnon sprožila Plaz
V Denverju je prvi favorit za osvojitev Stanleyjevega pokala Colorado na prvi tekmi serije zanesljivo s 4:1 premagal St. Louis. Pri Plazu sta se najbolj izkazala kapetan Gabriel Landeskog, ki je dosegel gol in dve podaji, ter prvi center Nathan MacKinnon, ki je dosegel dva gola in podajo. Med strelce se je vpisal tudi prvi branilec Avalancha Cale Makar. Častni gol za prvake izpred dveh let je dosegel Jordan Kyrou.