Ko prihodnost sreča preteklost. 20-letni Andrej Svečnikov je takole matiral 38-letnega Henrika Lundqvista. Ruski levokrilni napadalec je gonilna sila Caroline, ki je pred tem, da bo izločil NY Rangers, ki gredo skozi popolno preobrazbo ekipe. Foto: AP

20-letni Rus je prvič zadel v 5. minuti za 1:0, nato drugič v 22. minuti ob igralcu več za 2:1 in postavil piko na i v 55. minuti, ko je zatresel za končnih 4:1. Andrej Svečnikov je tako prišel do svojega prvega hat-tricka v Ligi NHL in popeljal Carolino na prag napredovanja v četrtfinale končnice Stanleyjevega pokala.

Brez pozitivnih primerov v NHL-u

Vodstvo tekmovanja je objavilo, da so v prvem tednu življenja v mehurčkih Toronta in Edmontona skupaj opravili 7013 testov, od katerih ni bil pozitiven niti eden. Dnevno se testira vseh 52 igralcev in članov osebja posameznega kluba, v razširjeno končnico Stanleyjevega pokala pa je vstopilo 24 klubov.

Aho podal za vse tri gole Svečnikova
NY Rangersi tudi na drugi tekmi niso bili kos Hurikanom, a če jih je na prvi tekmi v igri držal švedski veteran Henrik Lundqvist, je bil tokrat legendarni vratar nemočen proti izstrelkom razigranega Svečnikova, ki mu je za vse tri gole podal prvi center Caroline Sebastian Aho.

Svečnikov je po tekmi povedal, da ima njegov hat-trick dodatno vrednost, saj mu je trikrat uspelo premagati enega najboljših vratarjev na svetu Henrika Lundqvista. "Navdušen sem nad prvim hat-trickom in dejstvom, da sem ga dosegel proti takšnemu zvezdniku. Seveda mi ne bi uspelo brez soigralcev. Hvala vsem. Mislim, da smo nocoj odigrali zelo dobro tekmo," je dejal Svečnikov.

Connor McDavid je prišel do svojega prvega hat-tricka v končnicah Lige NHL. Predtem je kapetan in odrešenik Oilersov na 13 playoff tekmah dosegel pet golov, v seriji s Chicagom pa je po dveh tekmah že pri štirih zadetkih. Foto: AP

Pingvini izenačili proti Canadiensom
Na vseh treh preostalih ponedeljkovih dvobojih zaradi pandemije razširjene končnice je prišlo do izenačenja. Po uvodnem porazu se je Pittsburgh ustrezno odzval in s 3:1 premagal Montreal, večer je z golom odprl kapetan Sidney Crosby, ključni drugi gol pa je v 55. minuti prispeval Jason Zucker. Pingvini so znova nadstreljali Canadiense, tokrat z 38:27 v strelih, vratar Carey Price je znova držal soigralce v igri vse do konca, ko je v izpraznjen gol 10 sekund pred koncem Jake Guentzel potrdil izenačenje serije.

Naftarji poravnali izid z Blackhawksi
Edmonton se je oddolžil Chicago s 6:3. Kapetan Connor McDavid je prvič zatresel že v 19. sekundi, drugič pa v 5. minuti, a kljub zaostanku s 3:1 so se trmasti Blackhawksi vrnili in po zaslugi branilca Ollija Maatte v 36. minuti izenačili na 3:3. A sledil je hiter odgovor Naftarjev – v 38. minuti je tretji gol večera zabil kdo drug kot McDavid, nato sta v zadnji tretjini sledila še dva gola gostiteljev zahodnega mehurčka.

Danec prinesel Jetsom zmago nad Flamsi
Na zahodnokanadskem obračunu je Winnipeg ugnal Calgary s 3:2, Jetsi so povedli z 2:0, Flamsi izenačili, v 51. minuti pa je ob powerplayju odločil Danec Nikolaj Ehlers.

Kljub zaradi pandemije covida-19 praznim tribunam Rogers Placa v Edmontonu je bil McDavid ob hat-tricku vseeno deležen tradicionalno na led odvrženih kap, ki so jih zmetali člani osebja Oilersov iz dvorane, ki gosti mehurček Zahodne konference. Foto: AP