Zlati vitezi so dobili peto zaporedno tekmo na domačem ledu, kjer v Las Vegasu vlada prava hokejska mrzlica. Dvorana je bila prvič napolnjena do polne zmogljivosti ‒ 17.884 gledalcev.  Foto: AP
Zlati vitezi so dobili peto zaporedno tekmo na domačem ledu, kjer v Las Vegasu vlada prava hokejska mrzlica. Dvorana je bila prvič napolnjena do polne zmogljivosti ‒ 17.884 gledalcev. Foto: AP

Za Zlate viteze so zadeli kar trije branilci, kar je pretehtalo uvodno tekmo serije na štiri zmage na stran gostiteljev. Shea Theodore je zadel za 1:0 v 10. minuti in prispeval še podajo za drugi gol, ko je bil v 23. minuti uspešen Alec Martinez.

V 33. minuti je Cole Caufield ob igri z igralcem več znižal zaostanek Montreala na 1:2, a je že 53 sekund pozneje vodstvo domače ekipe znova povišal Mattias Janmark-Nylen. Končnih 4:1 je v 51. minuti postavil Nick Holden.

Shea Theodore in Marc-Andre Fleury sta bila junaka prve tekme. Zmagovalci uvodne tekme zgodovinsko dobijo kar 68,4 odstotka serij. Foto: AP

Gol ob pravem času, nato šov Fleuryja
"Prvi gol je bil zelo pomemben. Zadeli smo v pravem času v prvi tretjini. To nam je omogočilo, da smo lahko zadihali, se zbrali in našli svojo igro. K sreči je bil Fleury naš najboljši igralec, zaradi česar smo se lahko ogreli in potem dobro odigrali drugo in tretjo tretjino, ko mi je bila naša igra zelo všeč,"
je po koncu povedal trener Vegasa Peter DeBoer.

Za hokejiste Vegasa, ki letos tretjič v svojih štirih letih obstoja nastopajo v končnici, je to peta zaporedna zmaga v letošnji končnici. Montreal je po sedmih zaporednih zmagah doživel hladen tuš. Vratarski dvoboj s Careyjem Pricom, sicer ključnim igralcem Canadiensov, je z 28:26 pripadel Marc-Andre Fleuryju.

Obračun med najmlajšim in najstarejšim NHL-klubom je dvoboj prvaka Zahoda in kanadskega Severa, pri čemer obe zasedbi prvič v pandemski sezoni 2021 igrata proti klubu iz druge skupine.