Hokejisti Montreala so na 5. tekmi preprečili Torontu napredovanje v 2. krog končnice. Foto: Reuters
Jake Muzzin, ki je bil osem sezon soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kingsih, je z dvema zadetkoma vrnil Toronto v igro, a je moral na koncu led vseeno zapustiti sklonjene glave. Foto: Reuters

Gostje so srečanje začeli odlično, v prvi tretjini je Joel Armia z dvema zadetkoma poskrbel za 2:0, še tretjega je v uvodnih minutah druge tretjine dodal Jesperi Kotkaniemi, a sledila je vrnitev gostiteljev.

Najprej je v 27. minuti tekme Zach Cyman izkoristil zmedo pred vrati Montreala in po Marnerjevi podaji z desne plošček nekako le pospravil v mrežo ob drugi vratnici. Sledil je šov Jaka Muzzina, ki je v zadnji tretjini izid izenačil.

V 47. minuti je s silovitim strelom z modre črte zadel ob desni vratarjevi vratnici, nato je sredi tretjine po podaji Alexa Galchenyuka z leve podstavil palico in spravil plošček med nogama Careyja Prica za 3:3. 33-letni vratar, ki že vse od leta 2007 brani za Monteral, je bil ob strelu povsem nemočen.

Toda zadnje dejanje na tekmi je pripadlo Montrealu, natančneje Nicku Suzukiju. 21-letni Kanadčan, ki ga je leta 2017 kot 13. na naboru Lige NHL izbral Vegas, je po napaki domače ekipe, hitrem protinapadu in paralelni podaji Cola Caufielda hladnokrvno zaključil ob drugi vratarjevi vratnici in izsilil 6. tekmo, ki je na sporedu v noči na ponedeljek.

Hokejisti Caroline proslavljajo zmagoviti zadetek Sebastiana Ahoja. V 2. krogu jih čakajo težki obračuni s Tampo Bay. Foto: AP

Carolina prek Nashvilla v 2. krog
V nasprotju s Torontom pa so hokejisti Caroline že izkoristili zaključni plošček in se prek Nashvilla z zmago na 6. tekmi (3:4) uvrstili v 2. krog končnice, kjer jih čaka aktualni prvak Tampa Bay. Mož odločitve proti Nashvillu je bil Sebastian Aho, ki je v 65. sekundi podaljška dosegel še drugi zadetek na tekmi. 23-letni Finec je preusmeril plošček v mrežo po strelu Jacoba Slavina z leve strani.