Anže Kopitar pred golom Bostona in vratarjem Bruinsov Jeremyjem Swaymanom. Tokrat je slovenski as skrbel za podaje, a sta njegova krilna napadalca Kempe in Laferriere iz skupno 14 poskusov strelov ostala brez zadetka. Foto: Reuters

Sobotna matineja v Ligi NHL je postregla z dvobojem Boston – Los Angeles. Na prejšnjih osmih medsebojnih soočenjih je vselej slavila gostujoča ekipa, tokrat pa se je nenavadni niz le prekinil.

V prvem delu so bili podjetnejši Kosmatinci, v nadaljevanju pa so vajeti prevzeli Kralji. Pobudo so Kalifornijci kronali v 26. minuti, ko je po silovitem pritisku Trevor Moore z desne strani našel pot v mrežo Jeremyja Swaymana (33 obramb na tekmi).

Pastrnak junak podaljška

Kingsi so nadaljevali nevarne akcije, a podvojitve vodstva jim ni uspelo doseči, nato pa je v 37. minuti odbitek v izenačenje spremenil Elias Lindholm. Razmerje strelov je bilo ves čas na strani gostov, a v končnici tekme je vratar Darcy Kuemper (23 obramb) reševal Los Angeles in poskrbel za 1:1 po rednih 60 minutah.

V podaljšku ni manjkalo priložnosti na obeh straneh, na začetku 64. minute pa je David Pastrnak neusmiljeno izkoristil darilo nezbrane gostujoče obrambe, ki je šla v menjavo ob nepravem trenutku. Tretji gol Čeha v novi sezoni na tretji tekmi Bostona.

Kopitar z -1 v 21 minutah igre

Kapetan Kingsov Anže Kopitar, ki je zablestel s hat-trickom na uvodni tekmi v Buffalu (3:1), je končal tekmo brez nove točke in z razmerjem +/- minus ena. Na ledu je 37-letni Hrušičan preživel kar 21:02 v 24 izmenah, pri čemer je ostal brez poskusa strela, zato pa je ukradel en pak in blokiral dva strela ter dobil devet od 17 bulijev (53 %).

Kralje na dolgi uvodni turneji sedmih tekem zelo kmalu čaka tretja postaja – tekma pri Ottawi v ponedeljek ob 19.00 po srednjeevropskem času.