28-letni center iz Quebeca Philip Danault je sredi Toronta s podajo in dvema goloma uprizoril svojo najboljšo predstavo v sezoni, v kateri je okrepil Los Angeles. Foto: AP

Razigrani Los Angeles je prizadejal Torontu prvi poraz po šestih tekmah. V vratih je blestel veteran Jonathan Quick s 33 obrambami, v napadu Kalifornijcev pa je imel glavno besedo nekdanji adut Montreala Phillip Danault s podajo in dvema goloma: za 3:1 in 4:1. Z golom za 2:1 in podajo se je izkazal Andreas Athanasiou, uvodni gol pa je dosegel nekdanji igralec Toronta Trevor Moore. Edini in na koncu častni gol je dosegel John Tavares, ki je znižal na 1:2 v trenutkih največje premoči Javorjevih listov, ki pa jih je nato Quick ukrotil z izredno vratarsko predstavo.

Kopitar svoje oddelal v obrambi

Piko na i je postavil v izpraznjen gol v 57. minuti Adrian Kempe, ki mu je podal Anže Kopitar in tako vpisal osmo podajo in skupno 15. točko na 12. tekmi v sezoni 2021/22. Tako si 34-letni Slovenec s Tylerjem Bertuzzijem še naprej deli šesto mesto na lestvici za najučinkovitejšega hokejista v Ligi NHL.

A ključni prispevek kapetana LAK-a je bil tokrat v obrambnem delu igre, v katerem je kar trikrat ustavil strele in dobil dve tretjini sodniških metov.

Ob koncu druge tretjine se niso zlomili

"Neprijazen kraj za igranje, pri tem da smo igrali proti zelo dobremu hokejskemu klubu. Dober začetek nam je omogočil, da smo prestali nevihto, ki je sledila. Ob koncu druge tretjine smo bili pod pritiskom, a se nismo zlomili, v zadnji tretjini pa smo poskusili vnovič vzpostaviti svojo igro. Pomembno je bilo izničenje izključitve v zadnjem delu, ob tem smo našli način, da jih ustavimo v napadu," je trener Los Angelesa Todd McLellan opisal tekmo s stališča zmagovalcev.

Z zmagovito serijo petih zmag so Kralji učinkovito odgovorili na niz šestih porazov in se po dolgem času vrnili v območje končnice, saj so s šesto zmago v sezoni prevzeli drugi wild card na lestvici Zahodne konference. Že v noči na sredo bo Los Angeles gostoval pri Montrealu, ki pa je letos prikovan na dno Atlantika in Vzhodne konference.

Vodilna Florida prvič po uvodnih 11 tekmah brez točke

NY Rangers so s 4:3 premagali vodilno ekipo v ligi Florido, ki je prvič v sezoni po 11 tekmah ostala praznih rok. Usoden je bil gola Sama Reinharta v 59. minuti, po katerem je Patric Hornqvist še znižal na gola zaostanka, a v zadnjih 40 sekundah Panterjem ni uspelo izenačiti in nadaljevati izrednega točkovnega niza.

741. gol: Ovečkin ob boku Hulla

Aleksander Ovečkin se znova bori za lovoriko najboljšega strelca, s čimer bo že letos bržkone naredil velik korak k prehitevanju Jaromirja Jagra za naslov najboljšega evropskega strelca v zgodovini Lige NHL. Rus za Čehom zaostaja za 37 golov, kar je za Ovečkina ravno za eno sezono zadetkov. Foto: AP

Večino hokejskih naslovnic si je v ponedeljek zvečer prislužil kapetan Washingtona Aleksander Ovečkin, saj je z enajstim golom v sezoni prispeval k zmagi Capitalsov nad Buffalom s 5:3. A bistveno je, da je s tem Rus dosegel že 741. gol v NHL-karieri, s čimer je na večni lestvici strelcev na četrtem mestu ujel Bretta Hulla.

Zdaj na lov za Jagrom in 766 goli

Ovečkin je sredi druge tretjine preusmeril strel rojaka Dmitrija Orlova za vodstvo s 3:1 in se tako postavil ob bok legendarnega Američana. Zdaj 36-letni Moskovčan potrebuje še 37 golov, da ujame najboljšega evropskega strelca v zgodovini Nacionalne hokejske lige. To je s 766 goli Čeh Jaromir Jagr. Na vrhu zgodovinske lestvice strelcev sta ikoni hokeja: Gordie Howe z 801 golom in Wayne Gretzky z 894 goli.

"Grem samo dan za dnevom. Lepo je biti v takšni družbi, to so precej velike številke. A grem naprej, zdaj sem izenačen s Hullom, pred menoj pa je še kar nekaj tekem," je dejal Ovečkin, ki ima na letošnji lestvici strelcev zdaj en gol več od Nemca Leona Draisaitla.