V zadnjih 25 letih se je v Ligi NHL samo petkrat zgodilo, da je en sam hokejist na tekmi dosegel pet golov: Slovaku Marianu Gaboriku, Fincu Patriku Laineju, Švedoma Johanu Franznu in Miki Zibanejadu se je zdaj pridružil Švicar Timo Meier. Foto: AP

Los Angeles je h kalifornijskim tekmecem prišel z nizom štirih zaporednih zmag in 6 uspehov na zadnjih 7 tekmah. Kralji so začeli podjetno, a že v 4. minuti je Timo Meier pokazal, da bo to njegov sanjski večer. Ključnih je bilo zadnjih pet minut 1. tretjine, ko je najprej Latvijec Rudolfs Balcers povišal na 2:0, nato pa je v le 21 sekundah razmika dvakrat zadel neustavljivi Švicar.

Kopitar je večer v San Joseju končal z 12. golom, 3-krat je streljal v okvir vrat, enkrat mimo, enkrat pa je bil blokiran, dobil pa je 8 od 11 sodniških metov v 20 izmenah za 17:28 igre. Foto: AP

Kopitar postavil piko nenavadni tretjini

16 sekund pred iztekom uvodne tretjine je nekaj upanja Los Angelesu z 12. golom sezone vlil kapetan Anže Kopitar, ki je ukradel plošček in iz levega kroga ob bližnji vratnici matiral sicer izjemno razpoloženega Jamesa Reimerja (39 obramb). Razmerje strelov po prvih 20 minutah: 15:8 za LAK, a izid 4:1 za SJS.

Meier zadeval po prosti volji

Že v 22. minuti je Meier zadel četrtič in izenačil klubski rekord, ki ga je nato presegel pol minute pred koncem 2. tretjine. Takrat je 25-letnik iz Herisaua na severovzhodu Švice zadel že petič. Neverjeten strelski izbruh desnega krila, ki je tako prišel do 20 golov na 35 tekmah sezone. Čeh Tomaš Hertl je prispeval kar štiri podaje, trikrat je podal še Šved Erik Karlsson.

Nazadnje petkrat zadel med mladinci v Švici

"Pošteno povedano, se sam niti ne spominjam, kdaj bi nazadnje dosegel pet golov na tekmi. Mogoče kdaj med mladinci v švicarski ligi. Poseben večer. Res prijeten občutek, a hkrati se ne želiš prevzeti. Čaka nas prost dan in nato spet na delo," se je smejalo Timu Meierju po tekmi kariere.

Švicar je postal prvi hokejist v Ligi NHL, ki je dosegel 5 golov na tekmi – zadnji je bil Šved Mika Zibanejad 5. marca 2020 za NY Rangers proti Washingtonu (6:5 v podaljšku). Torej še pred izbruhom koronavirusa in prekinitvijo, ki je sledila.

"Ne spomnim se, ali sem že kdaj videl tako vročega fanta," je dejal trener Sharksov Bob Boughner: "Videli ste, kako se fantje gledajo. Potrpežljivost, udarci, izbiranje kotov. Ti goli so bili lepi." Meier je zadel z obeh strani mreže, med drugim dvakrat ob številčni premoči San Joseja, nekaj ploščkov je izstrelil iz težkih položajev iz kota in zadel mimo Quicka.

Popravni izpit proti dvakratnim prvakom

Po nekaj pretepih je bila zadnja tretjina zgolj formalnost, končni izid 6:2 je postavil branilec Kraljev Mikey Anderson. Letos sicer znova izjemno suvereni vratar Jonathan Quick je tekmo končal zgolj z 11 obrambami. Los Angeles je sicer zadržal visoko 2. mesto Pacifika, a se mu je San Jose približal zgolj na točko.

Ob visokem zaostanku je Los Angeles vidno začel tudi hraniti moči, saj ga že v noči na sredo čaka doma nova tekma, in to z dvakratnimi zaporednimi prvaki – Tampa Bay Lightning.