Winnipeg je pri Edmontonu povedel z golom Danca Nikolaja Ehlersa v 54. minuti, slabo minuto pozneje pa je z izjemnim slalomom iz obrambne tretjine vse gola, pri čemer je preigral celotno obrambo Jetsov, izenačil kapetan Oilersov. Replika osupljivega gola, ki ga je Connor McDavid pred dvema tednoma dosegel proti ekipi NY Rangers!

Točkovni niz je podaljšal na 16 tekem in dosegel gol pri "loteriji", s katero je Edmonton prišel do zmage in prevzema vodstva v Zahodni konferenci. Velike zasluge ima tudi novinec v vratih Stuart Skinner, ki je na koncu ukrotil kar 46 strelov Jetsov.

Carolina prekinila niz Anaheima

Doslej vodilni Anaheim je namreč po seriji osmih zmag doma klonil pred Carolino (1:2). Pomagal ni niti gol Terryja Troyja, ki kot McDavid vsaj točko prispeva že 16 tekem zapored. Odločilen je bil zadetek Javrisa Setha sredi zadnje tretjine. Hurikani vodijo v Metropolitanski skupini in so z dvema tekmama manj le točko za vodilno Florido. Carolina v soboto ob 22.00 po slovenskem času gostuje pri Los Angelesu Anžeta Kopitarja.

Novinec Knight s 45 obrambami za domači rekord Floride

Panterji so tokrat rutinirano s 4:1 odpravili New Jersey, s čimer so prišli do klubskega rekorda devetih zaporednih zmag na domačem ledu. V vratih mačk je s kar 45 obrambami blestel novinec Spencer Knight.

Reilly odločil derbi med Torontom in NY Rangersi

V klasičnem obračunu med ekipama Maple Leafs in Rangers je bil ob izidu 2:1 za Toronto nesporni junak dvakratni strelec Morgan Reilly. Javorjevi listi so prišli do pete zaporedne zmage in so prav tako del vodilne skupine na Vzhodu ter le dve točki za Florido v Atlantski skupini.

Prvi gol Crosbyja, Pittsburgh "zavezal kravato" Montrealu

Na četrti tekmi v sezoni je po okrevanju po zadnji poškodbi prvi gol le dosegel Sidney Crosby. Kapetan je utrl pot Pittsburghu do visoke zmage nad Montrealom (6:0). Oba slovita kluba sta sicer letos v spodnjem domu NHL-a: Canadiensi so predzadnji na Vzhodu, Penguinsi pa so na 13. mestu le dve točki oddaljeni od najbližjega mesta za končnico.