Joel Edmundson v desetletju igranja v NHL-u je v posamezni sezoni dosegel največ sedem  golov, točkovni rekord pa znaša 20 točk iz sezone 2019/20 v dresu Caroline, kamor je prestopil po osvojitvi Stanleyjevega pokala s St. Louisom. Foto: Reuters
Joel Edmundson v desetletju igranja v NHL-u je v posamezni sezoni dosegel največ sedem golov, točkovni rekord pa znaša 20 točk iz sezone 2019/20 v dresu Caroline, kamor je prestopil po osvojitvi Stanleyjevega pokala s St. Louisom. Foto: Reuters

"Mogoče pri mlajših dečkih? Nimam prave ideje, že dolgo nisem dosegel dveh golov na tekmi," je bil sam Joel Edmundson začuden nad svojo učinkovitostjo, ki je na drugi zaporedni domači tekmi Kingsom prinesla tesno zmago nad klubom, ki se je poleti iz Arizone preselil v Utah.

31-letni branilec je poleti z Los Angelesom kot prosti igralec podpisal štiriletno pogodbo. Prvak s St. Louisom iz leta 2019 nikoli ni slovel kot napadalno navdahnjeni branilec, temveč kot steber obrambe, ki čisti prostor pred lastnimi vrati. Kanadčan iz Manitobe je najprej po Kopitarjevi podaji v 34. minuti povišal na 2:0, v 42. minuti pa na 3:1, ko je gnečo pred vrati delal slovenski hokejist in zakril pogled gostujočemu vratarju.

Kopitar 45. na večni lestvici pred legendo Montreala

Z naslednjimi 19 točkami se bo Kopitar na večni lestvici povzpel še za tri mesta in ujel Petra Štastnyja, najnevarnejšega Slovaka, ki je kdajkoli igral v Ligi NHL. Foto: www.alesfevzer.com

Za prvi gol mu je podal kapetan Kraljev Anže Kopitar, kar je bila njegova šesta podaja za skupno deveto točko v novi sezoni. S tem je Kopitar na večni lestvici strelcev v Ligi NHL s skupno 1.220 točkami na 45. mestu za sabo pustil legendarnega velikega Billa.

Jean Beliveau je kar 20 let igral za Montreal Canadiense, kjer je bil v obdobju 1950-1971 eden nosilcev napada takratnih hokejski vladarjev. Z Montrealom je osvojil kar 10 Stanleyjevih pokalov, bil šestkrat izbran v najboljšo peterko lige, po koncu kariere pa je kot del vodstva kluba še sedemkrat postal prvak in je tako s 17 prstani v vseh vlogah rekorder Lige NHL.

Za vse tri gole Kraljev poskrbeli branilci

Tudi prvi gol na tekmi z Utahom je za Los Angeles prispeval branilec – Brandt Clarke s svojim prvim golom sezone v 28. minuti. Goste je v igro vrnil Clayton Keller v 36. minuti, Logan Cooley pa je golom v 50. minuti in znižanjem na 3:2 poskrbel za napeto končnico. V njej so Kralji odbili vse napade Krakna, pri čemer je svoj delež s 23 obrambami prispeval vratar Darcy Kuemper, ki se je vrnil po lažji poškodbi in štirih izpuščenih tekmah.

"Moraš streljati, da zadeneš, a mislim, da nam letos to uspeva bolje," je učinkovitost branilcev pohvalil trener Jim Hiller. "Pripeljali smo ga iz več razlogov in če želi zadevati, bomo to seveda sprejeli," je o Edmundsonu, ki je 1. julija podpisal štiriletno pogodbo za 14 milijona evrov, dejal glavni trener Kraljev.

V naslednjem tednu Kopitarja in druščino čaka v sredo gostovanje pri San Joseju, ki še kot edini med 32 klubi še ni okusil slasti zmage v novi sezoni. Večer zatem sledi domača tekma z Vegasom, naslednjo soboto pa bodo Kralji gostili predzadnji Chicago.

Reaktivci le še korak od rekorda Pingvinov iz 92/93

Winnipeg v ponedeljek ponoči gosti Toronto, nato pa v sredo gostuje pri Detroitu. Bodo Jetsi postavili nov rekord po številu zaporednih zmag v rednem delu sezone? Foto: Reuters

Winnipeg ostaja stoodstoten, saj je dobil še osmo tekmo v novi sezoni. Tokratna žrtev Jetsov so bili njihovi zahodnokanadski tekmeci. Winnipeg je v Calgaryju slavil s 5:3 in poskrbel za prvi čisti poraz Flamsov, ki so eno lepših presenečenj prvih tednov sezone. Odločil je gol Cola Perfettija ob igralcu več slabe štiri minute pred koncem. V rednem delu sezone so tako Reaktivci že pri 16 zaporednih zmagah in jih samo še ena zmaga loči od izenačenja rekorda lige, ki ga je v sezoni 1992/93 postavil Pittsburgh z Lemieuxem in Jagrom.

Brez šampionskega mačka igrajo prvaki s Floride, ki so proti NY Islandersom sicer zaostajali z 0:3, a nato so Panterji nasuli šest zaporednih golov za zmago s 6:3.