Kosmatinci so dvakrat zaostajali, na koncu pa se veselili zmage, s katero so naredili drugi korak proti napredovanju. Foto: AP

Ruski vratar Capitalsov Ilja Samsonov je na prvi tekmi serije v Bostonu branil odlično in do usodnega trenutka zbral že 40 obramb, v šesti minuti drugega podaljška pa je naredil usodno in nerazumljivo napako, ko je izgubil plošček za vrati, pri čemer sploh ni bil pod pritiskom. Samsonov je mislil, da je pak prepustil branilcu Justinu Schultzu, a je z veliko hitrostjo pridrsal Craig Smith in hitro dosegel gol za veliko zmago.

Zapravljen 800. gol Ovečkina
Bruinsi so z drugo zaporedno zmago prevzeli nadzor v dvoboju in vodijo z 2:1. Washington, ki je prvo tekmo v seriji prav tako dobil po podaljšku, je v Bostonu z goloma Aleksandra Ovečkina, dosegel je svoj 800. gol v ligi ter postal šesti igralec, ki je dosegel to mejo, in Nica Dowda dvakrat vodil, izenačila pa sta Taylor Hall in Brad Marchand. Slednji je izid rednega dela postavil osem minut in pol pred koncem, njegov strel je bil le eden izmed treh domače ekipe v zadnji tretjini.

"Kaj na rečem, se zgodi. Skozi tekmo je naredil veliko dobrega, v podaljšku pa se mu je žal zgodila napaka. A glavo gor, še veliko hokeja se bo igralo v tej seriji," je po tekmi dejal branilec Washingtona John Carlson.

Novinec Nedeljkovic zaklenil vrata
Carolina in Colorado sta povedla z 2:0 v zmagah z novima prepričljivima zmagama na domačem ledu. Hurikani so tokrat Nashville odpravili s 3:0, resda so kar dva gola dosegli v prazna vrata. Plenilce je v obup spravljal Alex Nedeljkovic, ki je z 32 obrambami zaklenil vrata. Pravljična zgodba Američana srbskih korenin se tako nadaljuje, saj je branil šele na drugi tekmi končnice v karieri. 25-letnik je v preteklih sezonah zbral le šest nastopov za Carolino, letos pa je v drugem delu rednega dela nenadejano postal prva vratarska izbira Cansov.

Alex Nedeljkovic iz mesta Parma v Ohiu je veljal za izredno nadarjenega vratarja, ki je bil z reprezentanco ZDA svetovni prvak do 18 let in bronast na mladinskem SP-ju, a v sistemu Caroline je potreboval kar pet let, da je prišel do prvih tekem. Pravo priložnost je dočakal šele v tej sezoni, marca je bil razglašen za novinca meseca v ligi, zdaj pa je že prvi adut Hurikanov v dvoboju z Nashvillom. Foto: AP

V Denverju je s tremi goli blestel Nathan MacKinnon, Colorado pa je s 6:3 premagal St. Louis. Prvi center Plazu je poskrbel za prvi hat-trick katerega izmed igralcev Colorada v končnicah po 24 letih.

McDavid brez točke, Edmonton brez zmage
Končnica se je vendarle začela tudi v Kanadi. Edmonton je na štartu odpovedal in Winnipeg je slavil zmago s 4:1. Connor Hellebuyck je z 32 obrambami tlakoval pot k uspehu, Dominic Toninato pa je v 50. minuti prevesil tehtnico na stran Jetsov. Kapetan domačih Naftarjev Connor McDavid, ki je v rednem delu na 56 tekmah zbral kar 105 točk, je tokrat za spremembo ostal brez gola ali podaje.

Uradno konec rednega dela
V zadnji, nepomembni zaostali tekmi rednega dela je Calgary doma s 6:2 premagal Vancouver, dva gola je za domače dosegel Keith Tkachuk.