Kopitar in Carter sta dala zgled in tri sekunde pred iztekom 1. tretjine izenačila na 1:1, a na koncu so se veselili Suter, Parise in ostali gostje iz Minnesote. Foto: AP

Dober začetek, slab konec. Los Angeles je odprl sezono 2020/21 s točko za poraz v podaljšku na prvi tekmi, ki so jo Kralji igrali po 12. marcu lani, ko je izbruhnila pandemija. Pred prekinitvijo je takrat predzadnji klub lige sicer nanizal kar sedem zmag.

Po 40 minutah 3:1 za LAK
Minnesota je povedla z Jonasom Brodinom, potem je v mrežo pospravil odbitek po strelu Kirila Kaprizova, ki ima pri 23 letih za seboj že šest let igranja v KHL-u, zdaj pa je glavna okrepitev Wilda. Štiri sekunde pred iztekom 1. tretjine je Anže Kopitar dobil sodniški met in sprožil strel, odbitek pa je v izenačenje spremenil Jeff Carter. V 2. tretjini je najprej zadel novi obraz pri Kraljih Andreas Athanasiou, zatem je LAK izkoristil številčno premoč: Kopitar je začel akcijo, izza gola pa je ob pomoči nasprotnega branilca do 300. gola kariere prišel Dustin Brown.

A v zadnji tretjini so gostje pokazali, zakaj kotirajo višje v novi Zahodni skupini. Neutrudni Kaprizov je pripravil strel Victorju Rasku za znižanje na 3:2, podaljšek pa je s strelom iz obrata izsilil Marcus Foligno.

Kaprizov še presegel pričakovanja
Ob izteku rednih 60 minut in v začetku podaljška so Kralji izničili še šesto številčno premoč divjakov, a nato po lastni neumnosti podarili zmagovito drugo točko. Dustin Brown je na sredini nespametno podal nazaj na Drewu Doughtyja, a je plošček pobral hitronogi 23-letnik iz Novokuznjecka.

Novinec in junak Minnesote Kiril Kaprizov se pri 23 letih že lahko pohvali z zlato olimpijsko medaljo iz Pjongčanga 2018, osvojenim Gagarinovim pokalom s CSKA-jem leta 2019, ob tem je bil dvakrat najboljši strelec KHL-a, kjer je na 293 tekmah za Metalurg Novokuznjeck, Salavat Julajev Ufo in CSKA Moskvo zbral 230 točk (113 golov in 117 podaj). Foto: AP

Kiril Kaprizov je prišel sam do Quicka in nato z nekaj sreče in odboja od drsalke dosegel zmagoviti gol – prvi v NHL-u in že zmagoviti zadetek podaljška! Še več od pričakovanj in napovedi, ruski reprezentant pa je potrdil, da bo kot najboljši strelec KHL-a takoj že veliki adut Wilda in vroč favorit za naziv najnovinca sezone.

"Tole nas boli, saj smo zmago izpustili iz rok v zadnji tretjini. Seveda gredo zasluge tudi njim, ampak mi bi morali ta dvoboj pripeljati do konca. Kaj takega se nam ne sme dogajati prepogosto," je bil po tekmi z izkupičkom nezadovoljen Kopitar.

Po Minnesoti še dvakrat doma s Coloradom
Los Angeles se bo lahko oddolžil Minnesoti že čez dva dni, ko se bosta ekipi znova pomerili v Staples Centru. Kralji odpirajo sezono s štirimi domačimi tekmami, po Wildu sledi še miniserija s Coloradom, prvim favoritom za naslov na stavnicah ob začetku sezone 2020/21.

McDavid s hat-trickom proti Canucksom
Na preostalih tekmah velja omeniti ničlo Rangersov na prvem newyorškem derbiju z Islandersi (0:4). Na "povratni" tekmi se je Edmonton po zaslugi hat-tricka kapetana Connorja McDavida s 5:2 oddolžil Vancouvru za uvodni poraz. Patrik Laine je bil junak drugega podaljška večera, s čimer je finski ostrostrelec osrečil Winnipeg ob odprtju sezone proti Calgaryju (4:3).

V Zahodni skupini se je tudi dvoboj San Jose – Arizona (4:3) razpletel šele po dodatkih, pri čemer so podaljšku sledili še kazenski streli. Evander Kane in Tomaš Hertl sta prispevala po 3 točke za Morske pse, Phil Kessel je za Kojote izsilil podaljšek 4 sekunde pred koncem.