Edmonton v seriji proti Los Angelesu velja za favorita. Foto: Reuters

Oilersi so po zaslugi Dereka Ryana in Leona Draisaitla po prvi tretjini vodili z 2:0. Kralji so z enako mero odgovorili v drugem delu, ko sta se med strelce vpisala Phillip Danault v 35. in povratnik Gabriel Vilardi v 40. minuti.

Na začetku zadnje tretjine je za ponovno vodstvo Edmontona poskrbel Klim Kostin, kar se je izkazalo za zmagovito potezo srečanja. Ob njegovem diagonalnem strelu bi lahko bolje posredoval vratar Joonas Korpisalo. V zadnji minuti je plošček v prazno mrežo potisnil Evander Kane. Korpisalo je zaustavil 33 strelov, na drugi strani Stuart Skinner 23.

Kopitar je po blesteči uvodni predstavi, ko je bil s štirimi točkami (gol, 3 podaje) prvi mož tekme, tokrat na ledu slabih 22 minut. Proti vratom tekmeca je sprožil en strel.

Vodilni strelec NHL-a Connor McDavid je na prvi tekmi ostal brez točke, tokrat pa je prispeval eno podajo. Draisaitl je ob golu vknjižil še dve podaji.

"Mislim, da je jasno, da tako ne smemo več zadrsati na led v uvodni tretjini. Težko se je vrniti, ko enkrat zaostajaš za dva zadetka. Spet smo se borili, a nam tokrat ni uspelo," je za LA Kings Insider dejal Vilardi po dejstvu, da so Kralji tudi na drugi tekmi slabo vstopili v igro in si nabrali dva zadetka zaostanka.

Kostin v zadnji tretjini zagotovil Edmontonu izenačenje proti Kraljem

"Imamo izenačen izid v zmagah, pa nam še ni uspelo prikazati dobrih 60 minut na ledu. Tokrat je bila naša uvodna tretjina res grozna. A imamo 1:1 in zdaj se selimo domov," je dodal Vilardi, ki je odigral prvo tekmo po poškodbi, zaradi katere je izpustil devet ali deset tekem.

Serija se seli v Crypto.com Areno v Los Angelesu, kjer bo tretja tekma v soboto ob 4.00.

Florida presenetila v Bostonu
Presenečenje večera je pripravila Florida, ki je pri rekorderju Lige NHL Bostonu slavila s 6:3 in izenačila izid v zmagah na 1:1. Gostje so v zadnji tretjini zadeli štiri gole zaporedoma, dvakrat je bil uspešen Brandon Montour.

"V popolnem svetu bi bilo super ukrasti dve zmagi, a po prvi tekmi je bilo to vse, kar smo imeli v mislih," je dejal napadalec panterjev Matthew Tkachuk, ki je zbral dve podaji. "Vrnili se bomo na Florido. Vzeli bomo to zmago in jo z veseljem odnesli domov."

Zahod, 1. krog, druge tekme:

EDMONTON – LOS ANGELES 1:1
4:2 (2:0, 0:2, 2:0)
Ryan 3., Draisaitl 13., Kostin 43., Kane 60.; Danault 35., Vilardi 40.
Obrambe: Skinner 24; Korpisalo 33.

DALLAS – MINNESOTA 1:1
7:3 (2:1, 4:2, 1:0)
Hintz 5., 37., 53., Seguin 12., Benn 25., Dadonov 26., 37.; Sundqvist 17., Johansson 32., Gaudreau 33.
Obrambe: Oettinger 23; Fleury 24.

Petek ob 3.30:
COLORADO – SEATTLE 0:1

Petek ob 4.00:
VEGAS – WINNIPEG 0:1

Vzhod, 1. krog, druge tekme:

Sorodna novica Kopitar veliki junak prve tekme: izsilil podaljšek in podal za tri gole

CAROLINA – NY ISLANDERS 2:0
* 4:3 (1:0, 1:2, 1:1)
Stastny 6., Noesen 28., Slavin 53, Fast 66.; Palmieri 31., Barzal 40., Nelson 50.
Obrambe: Raanta 23; Sorokin 33.